Dziewiątą kolejkę PKO Ekstraklasy otworzyło starcie między Koroną a Widzewem w Kielcach. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów.

Mecz świetnie rozpoczął się dla kielczan, bowiem już w 2. minucie, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Dominicka Zatora, piłkę w siatce umieścił Mateusz Czyżycki. Dla 25-latka było to premierowe trafienie w Ekstraklasie w barwach Korony. W grze Widzewa można było dostrzec sporo niedokładności, natomiast gospodarze wydawali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Zawodnicy z Łodzi nie potrafili poważnie zagrozić bramce Korony. W 27. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Remacle, ale piłka przeleciała obok słupka. Trzy minuty później w ostatniej chwili zablokowany został przymierzający się do oddania strzału Czyżycki. W końcowych minutach do głosu zaczęli dochodzić gracze gości. W 42. minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pawłowski, wykorzystując rzut karny po faulu na Shehu. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1

Po zmianie stron do ataku ruszyła drużyna gości. Po niespełna dziesięciu minutach dobrą próbę oddał Pawłowski z rzutu wolnego, ale piłka uderzyła w boczną siatkę. Cały czas o bramkę dającą prowadzenie starała się ekipa z Łodzi, jednak nic z tego nie wychodziło. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego na bramkę kielczan uderzał Kerk, ale strzał obronił Dziekoński. Gra zaczęła się toczyć dość wyrównanie, a żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. Na kilka minut przed końcem świetną okazję miał Dalmau. Zmarnował ją, jednak sędzia i tak chwilę później odgwizdał spalonego. Doliczone przez Łukasza Kuźmę pięć dodatkowych minut również nie przyniosło zmiany rezultatu i spotkanie zakończyło się remisem. Na tą chwilę rezultat ten daje 8. lokatę Widzewowi, natomiast na 16. miejscu plasuje się Korona. Dziś czeka nas jeszcze starcie ŁKS-u Łódź i Jagiellonii Białystok, początek o 20:30.

PKO BP Ekstraklasa, 9. kolejka: Korona Kielce – Widzew Łódź 1:1 (2′ M. Czyżycki, 42′ B. Pawłowski (K))

Żółte kartki: 52′ Yoav Hofmayster, 83′ Dawid Błanik, 90+5′ Piotr Malarczyk – 25′ Juljan Shehu, 29′ Jordi Sanchez, 85′ Andrejs Ciganiks

Korona Kielce: Xavier Dziekoński, Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Jacek Podgórski (69′ Dawid Błanik), Martin Remacle, Yoav Hofmayster (63′ Ronaldo Deaconu), Marcus Godinho, Mateusz Czyżycki (82′ Jakub Konstantyn), Yevgeniy Shikavka (63′ Adrian Dalmau), Nono

Widzew Łódź: Henrich Ravas, Fabio Nunes, Ibiza, Mateusz Żyro, Mato Milos, Juljan Shehu, Marek Hanousek, Dominik Kun (63′ Sebastian Kerk), Bartłomiej Pawłowski (82′ Ernest Terpiłowski), Jordi Sanchez (73′ Imad Rondić), Dawid Tkacz (73′ Andrejs Ciganiks)