Wczoraj wyjaśniła się sprawa utrzymania i medali w tegorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. Po złoto po raz 3. w historii sięgnął Duńczyk Mikkel Michelsen, po srebro jego rodak — Leon Madsen, a z brązowego medalu cieszył się Janusz Kołodziej. Utrzymanie w cyklu na przyszły rok zapewnił sobie też Patryk Dudek.

Czwarta runda Speedway Euro Championship odbyła się w czeskich Pardubicach. Zawody ze względu na ulewę zakończono po 4. serii startów. Najwięcej punktów do tamtej pory uzyskał Janusz Kołodziej, zwyciężając drugą tegoroczną runde. Dało to naszemu reprezentantowi w łącznej klasyfikacji trzecią pozycję, czyli brązowy medal. Warto zaznaczyć, że zawodnik FOGO Unii Leszno z powodu kontuzji nie wystąpił w 1. rundzie, a mimo wszystko sięgnął po medal! Złoto powędrowało do Mikkela Michelsena, zdobywcy 52 oczek. Srebrny medalista — Leon Madsen zdobył o osiem punktów mniej.

Patryk Dudek z utrzymaniem w cyklu

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się wczoraj Dominik Kubera. Drużynowy Mistrz Świata uzyskał 10 punktów, co dało mu 2. pozycje w 4. rundzie. Niestety w łącznej klasyfikacji zajął 6. miejsce, co nie daje utrzymania w cyklu na kolejny rok. Awans ten z kolei wywalczył sobie Patryk Dudek, który został sklasyfikowany tuż za podium. Kacper Woryna (27) uplasował się na siódmej pozycji, a Grzegorz Zengota (16) – na czternastej. Szymon Woźniak wystąpił w dwóch cyklach. Uzyskując łącznie 18 punktów, zajął 13. pozycje.