Zrobiły to! Debiutujące w Superfinale Ligi Europejskiej w beach soccerze reprezentantki Polski pokonały w spotkaniu o 3. miejsce Czeszki, tym samym wywalczając historyczny medal dla naszego kraju!

W walce o brązowy medal Superfinału Ligi Europejskiej w beach soccerze kobiecym podopieczne Mateusza Sroki zmierzyły się z Czeszkami. Nasze sąsiadki z południa rywalizowały w grupie A, gdzie zajęły 1. miejsce. Najpierw pewnie i wysoko pokonały Szwedki 9:3, a następnie dopiero po karnych rozprawiły się z Włoszkami. W regulaminowym czasie gry padł remis 5:5, po dogrywce 7:7, a w karnych o jedno trafienie lepsze okazały się reprezentantki Czech (5:4).

W półfinale po wyrównanym spotkaniu okazały się słabsze od Portugalek, przegrywając 1:2

Brązowy medal dla Polek, genialny debiut w Lidze Europejskiej!

Genialne spotkanie rozpoczęły podopieczne Mateusza Sroki. Już w 2 minucie drogę do bramki znalazła Dagmara Suskiewicz, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Później mecz był niezwykle zacięty. Na cztery minuty przed końcem pierwszej tercji Czeszki doprowadziły do wyrównania za sprawą trafienia Michaeli Culovej. Od tego momentu bardzo dobrze spisywały się bramkarki oby zespołów, przez co po II kwartach na tablicy wyników nadal był bramkowy remis 1:1. Szalę zwycięstwo na swoje konto przechyliły Polki na minutę przed końcem rywalizacji. Golkiperkę naszych sąsiadek z południa pokonała Katarzyna Nowak. Tym samym Biało-Czerwone w swoim debiucie w Superfinale Ligi Europejskiej wywalczyły brązowy medal!

POLSKA — CZECHY 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Bramki: Dagmara Suskiewicz 2′, Katarzyna Nowak 35′ –  Michaela Culova 8′