9 punktów, trzy zwycięstwa i zaledwie jedna stracona bramka. To bilans reprezentacji Polski po fazie grupowej Mistrzostw Świata w socca. Na zakończenie zmagań w grupie, reprezentacja Polski pewnie pokonała Hiszpanię 3:0.
Podopieczni Klaudiusza Hirschera pewni wyjścia z grupy byli już po spotkaniu z Urugwajem, które zwyciężyli 6:0. Jednak do zapewniania sobie pierwszego miejsca brakowało jednego punktu w starciu z Hiszpanami, którzy musieli wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na awans.
Wyjściowy skład: Paweł Grzywa, Radosław Łepski, Krzysztof Elsner, Kamil Kucharski, Bartłomiej Dębicki, Norbert Dregiel
Przez pierwsze pięć minut nie działo się zbyt wiele. Co prawda, stroną przeważającą była nasza reprezentacja, jednak nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji na otwarcie wyniku. Za to do genialnej obrony po raz pierwszy na tegorocznym mundialu zmuszony został golkiper Biało- Czerwonych — Paweł Grzywa, który obronił świetny strzał hiszpańskiego zawodnika, zmierzający w samo okienko. W siódmej minucie otworzył się worek z bramkami. W zamieszaniu w polu karnym (Hiszpanie niefortunnie nie potrafili wybić piłki) najlepiej zachował się kapitan naszej reprezentacji — Bartłomiej Dębicki, wyprowadzając naszą kadrę na zasłużone prowadzenie. Pomimo ogromnej przewagi na boisku, kolejna bramka padła dopiero w 29. minucie, autorstwa Kamila Kucharskiego. Kilka minut później kropkę nad “i” postawił Ariel Mnochy, ustalając tym samym wynik spotkania i pieczętując wygraną w grupie.
W następnej fazie turnieju (1/16) reprezentacja Polski zmierzy się ze Szkocją. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 15:10.
POLSKA 3:0 HISZPANIA
Bramki: Bartłomiej Dębicki, Kamil Kucharski, Ariel Mnochy