Dziś w Łodzi nasze reprezentantki rozgrywały drugi mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Po zwycięstwie nad Grecją 3:1 Biało-Czerwone nie zwalniają tempa i odnotowują kolejną wygraną nad zespołem Ukrainy 2:1. Kolejnymi rywalkami Polek będą mocne Serbki.

Już na początku meczu reprezentacja Ukrainy miała szansę na prowadzenie po zamieszaniu pod bramką Kiedrzynek – na szczęście Polki wyszły z opresji. Rywalki nastawione były na wysoki pressing, co w pierwszych minutach im wychodziło. Utrudniały rozgrywanie dokładnych podań i w efekcie Biało-Czerwone traciły piłkę lub popełniały błędy na korzyść Ukrainek. W 11. minucie do bramki gości trafiła Padilla, jednak była na spalonym i gol został anulowany. W 22. minucie wynik meczu otworzyła Pajor po świetnym dograniu Grabowskiej na czwarty metr. Polki dobrze kontrolowały grę. Nie pozwalały stworzyć żadnej klarownej sytuacji rywalkom, które pod koniec spotkania lekko przygasły. Ostatni fragment pierwszej połowy był chaotyczny. Obie drużyny popełniały błędy i nie widziały co tak dokładnie chcą zrobić z piłką. Koniec końców więcej goli nie padło i Polki do przerwy prowadziły 1:0.

Początek drugiej połowy był bardzo podobny jak pierwszej. Polki pozwoliły Ukrainkom wyjść wyżej i rozgrywać piłkę na własnej połowie. W 60. minucie Biało-Czerwone przejęły inicjatywę meczu. Stwarzały sytuacje i dobrze czytały grę rywalek. Zawodniczką wyróżniającą się w dzisiejszym meczu była Padilla, która fenomenalnie poruszała się po boisku, a w 62. minucie popisała się świetnym dośrodkowaniem do Pajor. W 67. minucie Matysik zagrała wysoką piłkę w pole karne Ukrainek, a tam już czekała Pajor, która pewnie pokonała bramkarkę Ukrainy. W 80. minucie gola honorowego zdobyła Shmatko po dośrodkowaniu Petryk z rzutu wolnego. Po straconej bramce zaczęła się nerwowa końcówka. W doliczonym czasie gry faulem taktycznym ratowała się Grec i niestety po tym incydencie zobaczyła czerwoną kartkę i musiała opuścić boisko. Ostatecznie Polki zanotowały drugie zwycięstwo w drugim meczu Ligi Narodów.

Polska 2:1 Ukraina

Bramki: Pajor 22’, 67’, Shmatko 80′

Podczas dzisiejszego spotkania:

• Katarzyna Kiedrzynek rozegrała swój 60-ty mecz w reprezentacji Polski.
  • Bramka Ewy Pajor w 22. minucie była 60-tym golem reprezentacji Polski pod wodzą Niny Patalon.