Za nami środowe spotkania w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Wczoraj obyło się bez większych niespodzianek, natomiast dzisiaj z rywalizacją pożegnały się dwa kluby PKO Ekstraklasy.

Świadkami sensacji byliśmy podczas spotkania w Krakowie między III-ligową Garbarnią a Radomiakiem Radom. Zawodnicy z Krakowa, którzy niedawno spadli z II ligi, pokonali drużynę z Ekstraklasy 2:1 i awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Kolejną dużą niespodziankę sprawiły rezerwy Legii Warszawa, na co dzień grające w III lidze. Pokonały one kolejnego przedstawiciela Ekstraklasy – Ruch Chorzów, wygrywając 3:2. Warto dodać, że w bramce warszawskiej drużyny stał 15-latek – Jakub Zieliński. Niemałą niespodziankę mieliśmy też w Gubinie, gdzie miejscowa III-ligowa drużyna mierzyła się z czwartym zespołem II ligi – Radunią Stężyca. To właśnie goście byli faworytami tego starcia, jednak gospodarze wygrali sporą różnicą bramkową, bowiem aż 4:1. Wpływ na porażkę mógł mieć fakt, że Radunia od 36. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Danu Spataru.

Blisko ogromnej sensacji było też w starciu III-ligowego Sokoła Kleczew z Zagłębiem Lubin. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli kleczewianie, jednak Miedziowi szybko zdobyli dwie bramki. Gospodarze zdołali wyrównać w drugiej połowie i po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Z niej ostatecznie zwycięsko wyszedł zespół z Ekstraklasy, strzelając decydującą bramkę w 101. minucie.

Bez niespodzianki obyło się w Wejherowie. Pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec wygrało z gospodarzami 3:1 i awansowało do dalszej fazy rozgrywek. Awans wywalczyła też Cracovia, choć w starciu z Górnikiem Łęczna emocji nie brakowało. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 po bramkach samobójczych z obu stron w końcówce regulaminowego czasu gry. Co ciekawe, niespełna 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, kolejne trafienie samobójcze zanotowała ekipa z Łęcznej, dając prowadzenie gościom. Ostatecznie po bramkach zdobytych już dla własnych drużyn mieliśmy wynik 4:3 na korzyść drużyny z Krakowa. Na stadionie miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim miejscowa drużyna mierzyła się z Wartą Poznań. Mimo że to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, to ekipa z Ekstraklasy wygrała 2:1 i awansowała do drugiej rundy. Pewne zwycięstwo na wyjeździe odniósł też Górnik Zabrze, który pokonał pierwszoligowy GKS Katowice 4:0.

Awans do kolejnej rundy uzyskała też drużyna Stali Brzeg, która na własnym terenie podejmowała inny III-ligowy zespół – Unię Skierniewice. Gospodarze wygrali aż 4:0. Pierwszoligowy Znicz Pruszków okazał się gorzej dysponowany od II-ligowej Stali Stalowa Wola, która zwyciężając 2:0 zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. W Chojnicach Chojniczanka mierzyła się z Resovią Rzeszów. Goście zdobyli zwycięską bramkę na 3:2 w doliczonym czasie gry, natomiast gospodarze w 66. minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Wyniki środowych spotkań Fortuna Pucharu Polski:

Carina Gubin – Radunia Stężyca 4:1 (2:0)

Bramki: D. Matuszewski 43′, H. Zwozny (S) 45+2′, P. Haraszkiewicz 67′, H. Konstanty 88′ – M. Biskup 50′

Garbarnia Kraków – Radomiak Radom 2:1 (2:0)

Bramki: M. Klec 26′, K. Wątroba 39′ – M. Kaput 64′

Legia II Warszawa – Ruch Chorzów 3:2 (1:1)

Bramki: M. Stangret 12′, A. Waniek 49′, A. Ryczkowski 87′ – T. Foszmańczyk (K) 38′, K. Wnorowski (S) 73′

Sokół Kleczew – Zagłębie Lubin 2:2 (2:3 po dogrywce)

Bramki: H. Kaptur 7′, M. Wzięch 66′ – T. Gaprindashvili 14′, M. Mróz 22′, J. Munoz 101′

Stal Brzeg – Unia Skierniewice 4:0 (2:0)

Bramki: M. Podgórski 23′, 59′, 70′ (K), M. Sypek 27′,

Gryf Wejherowo – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:2)

Bramki: B. Iwański 39′ – M. Fabry 31′, 33′, K. Bębenek 68′

Górnik Łęczna – Cracovia 3:4 (1:1)

Bramki: B. Kallman (S), A. Deja 60′, E. Kryeziu 90′ (K) – S. Cisse 45′ (S), T. Woźniak 54′ (S), T. Oshima 56′, J. Atanasov 58′

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 2:0 (0:0)

Bramki: K. Iwao 73′ (K), L. Klisiewicz 90+4′ (K)

KSZO Ostrowiec – Warta Poznań 1:2 (1:2)

Bramki: M. Nawrot 5′ (K) – W. Kamiński 16′, D. Vizinger 32′

Chojniczanka – Resovia Rzeszów 2:3 (0:2)

Bramki: A. Firmino 47′, D. Nowacki 90′ – M. Górski 1′, 27′, K. Ibe-Torti 90+2′

GKS Katowice – Górnik Zabrze 0:4 (0:2)

Bramki: S. Musiolik 20′, K. Lukoszek 36′, L. Ennali 77′, 89′

Jutro czekają nas ostatnie spotkania pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski.