Iga Świątek po słabym, chociaż wygranym, meczu z Japonką Hontamą przystąpiła do ćwierćfinału turnieju w Tokio. Niestety dziś znowu popełniła dużo błędów i odpadła z turnieju.

Idze przyszło się zmierzyć z Weroniką Kudiermietową, 19 tenisistką rankingu WTA. Jak do tej pory Świątek nie straciła z nią nawet seta. Jednak Polka bardzo źle weszła w to spotkanie, dwukrotnie tracąc serwis i przegrywając 0:4. Ta strata okazała się już nie od odrobienia. Kudiermietowa wygrała partię 6:2, chociaż w ostatnim, wyrównanym gemie, Polka miała jeszcze break pointa.

Drugiego seta od wysokiego prowadzenia rozpoczęła z kolei Świątek. Nasza tenisistka w drugim gemie przełamała rywalkę, by za chwilę prowadzić 3:0. Następnie Biało-Czerwona bez problemów wygrała swoje podania, a przy stanie 5:2 po raz drugi wygrała gema serwisowego Kudiermietowej, zapisując seta na swoje konto.

Niestety wygrana partia nie sprawiła, że Iga poszła za ciosem. Polce znowu, podobnie jak w pierwszym secie, zdarzały się niewymuszone błędy, a mylić nie chciała się rywalka. Kluczowy okazał się początek seta, gdy to niżej sklasyfikowana tenisistka zdobyła przewagę przełamania i nie oddała jej już do końca meczu. Weronika Kudiermietowa wygrała wszystkie gemy przy swoim serwisie, co pozwoliło wygrać jej to spotkanie 2:1 i awansować do półfinału.

Iga Świątek – Weronika Kudiermietowa (2:6, 6:2, 4:6)