Śląsk Wrocław pokonał 1:0 Wartę Poznań w ostatnim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy i dzięki temu znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, a na uwagę zasługuje strzał z 6 minuty w wykonaniu Erika Exposito. Górą był jednak Grobelny. W 18 minucie natomiast Śląskowi udało się wyjść na prowadzenie za sprawą Buraka Ince. Wszystko rozpoczęło się od świetnego prostopadłego podania Exposito, następnie zawodnicy Śląska przeprowadzili składną akcję, która zakończyła się dokładnym strzałem Turka w samo okienko. Po stracie bramki Warta starała się jak najszybciej odrobić straty, ale nie potrafiła stworzyć zbyt dużego zagrożenia pod bramką Leszczyńskiego. Jednym z poważniejszych strzałów było uderzenie głową Dimitrisa Stavropoulosa w 29 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się jednak jednobramkowym prowadzeniem gości.

W drugiej części gry napór Warty trwał, ale nadal bezskutecznie. Gospodarze zdołali co prawda w końcu wyrównać, ale gol nie został ostatecznie uznany, ponieważ faulowany był Exposito. Chwilę później znów było groźnie pod bramką Śląska. Matuszewski oddał groźny strzał głową, który obronił Leszczyński. Z kolei w 83 minucie po dotknięciu piłki ręką przez Bejgera gospodarze otrzymali rzut karny. Kajetan Szmyt trafił jednak jedynie w słupek. Warta się nie poddawała, ale piłka uparcie nie chciała wpaść do bramki Śląska. W doliczonym czasie gry znowu świetnie spisał się Leszczyński i to dzięki niemu Śląsk utrzymał prowadzenie do końca meczu. Dla wrocławian jest to siódme zwycięstwo z rzędu!

Warta Poznań – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)