Udanie turniej WTA 1000 w Pekinie rozpoczęła Magda Linette, która wczoraj pokonała Azerenkę w singlu, natomiast dziś odniosła zwycięstwo w deblu.

Druga rakieta Polski dziś zagrała w 1 rundzie debla wraz z Amerykanką Peyton Stearns. Ich przeciwniczkami były Włoszki Elisabetta Cocciaretto i Martina Trevisan. Pierwszy set szybko padł łupem Polki i Amerykanki, które dwukrotnie przełamały swoje rywalki, wychodząc na prowadzenie 5:0. Wtedy Włoszki zdobyły gema przy swoim serwisie, ale była to jedyna ich zdobycz w pierwszej partii. Chwilę później para Linette/Stearns zakończyła seta wykorzystując pierwszą ku temu okazję.

Druga partia potoczyła się już zdecydowanie inaczej. Wystarczy porównać czas rozegrania obu setów: 24 i 57 minut. Początek to przełamania po obu stronach, ale z korzyścią dla Polki i Amerykanki, które uczyniły to dwukrotnie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Następnie przeze długi czas obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Jednak gdy Linette i Pearns serwowały na zwycięstwo to rywalki dzięki przełamaniu zdołały jeszcze utrzymać się w meczu. Decydować o losach spotkania musiał tie-break, który był wyrównany, ale na szczęście dla polskich kibiców zakończył się zwycięstwem polsko-amerykańskiego debla.

Linette/Pearns – Cocciaretto/Trevisan 6:1, 7:6(5)

W drugiej rundzie rywalkami Linette i Pearns będą rozstawione z numerem “4” Routliffe i Dąbrowski.

Natomiast w turnieju singlowym Magda Linette już w pierwszej rundzie miała trudne zadanie, ponieważ trafiła na Victorię Azarenkę. Po zaciętym pierwszym secie ostatecznie górą była Białorusinka, wygrywając 7:5. Nasza reprezentantka znakomicie na to odpowiedziała, wygrywając kolejne dwa sety, w których straciła zaledwie 3 gemy.

Magda Linette – Victoria Azarenka 5:7, 6:1, 6:2

W kolejnym meczu Linette zmierzy się Amerykanką Jennifer Brady.

W Pekinie grała również Magdalena Fręch. Polka pomyślnie przeszła przez kwalifikacje, w których wygrała z Francuzką Parry oraz Amerykanką Liu. Natomiast dziś w meczu 1 rundy turnieju głównego musiała pogodzić się z porażką. Po trzysetowym pojedynku awans uzyskała Brytyjka Katie Boulter.

Magdalena Fręch – Katie Boulter 4:6, 6:3, 2:6