Za nami kolejna edycja juniorskiego Pucharu Świata w strzelectwie sportowym. Tym razem areną zmagań była strzelnica w niemieckim Suhl. Na zawody u naszych zachodnich sąsiadów świetną formę przygotowali Biało-Czerwoni.

Polacy lubią brąz

Medalowy worek otworzył Wiktor Kopiwoda. 14-latek stanął na najniższym stopniu podium w konkurencji pistoletu sportowego 25 m. Nasz reprezentant w kolejnych seriach zdobył odpowiednio: 97, 95, 96 w części precyzyjnej oraz 96, 98, 98 oczek w części szybkiej, co przełożyło się na łączny rezultat 580-20x i brązowy medal. W tej samej konkurencji 11-lokatę z dorobkiem 571-15x (91, 97, 95, 95, 97, 96) zajął Stanisław Kozłowski.

Na podium Pucharu Świata znalazła się również polska drużyna karabinu dowolnego trzy postawy. Biało-Czerwoni w składzie: Maciej Ogórek, Wiktor Sajdak oraz Michał Chojnowski uzyskała 1727-74 x punktów, co pozwoliło na zdobycie brązowych medali tuż za plecami Norwegów i Francuzów.

To jeszcze nie koniec medalowych wieści. Wszak Suhl było niezwykle szczęśliwe dla naszej kadry. Po sukcesach w dwóch wymienionych wcześniej konkurencjach przyszedł, czas na MIX karabinu 50 m leżąc. I tu Polacy nie zawiedli. Maja Gawenda w parze z Maciejem Ogórkiem uzyskali 612.4 punktów w kwalifikacjach, co sprawiło, że w meczu o brązowe medale mierzyli się z reprezentantami Korei. W kluczowym starciu Biało-Czerwoni wyraźnie pokonali azjatyckich strzelców, zwyciężyli 16:6 i stanęli na najniższym stopniu podium.

Rekordy Polski

Obok medali na szczególne podkreślenie zasługują również rekordowe rezultaty polskich strzelców. Nie sposób nie wspomnieć, że po 6 latach pobity został rekord kraju w karabinie pneumatycznym 60 strzałów. Od teraz rekordzistą jest Michał Chojnowski, który podczas zawodów na niemieckiej ziemi uzyskał wynik 629,5; tym samym o 0,5 punktu poprawiając osiągnięcie Macieja Kowalewicza z 2017 roku. Michał zajął wysokie 8 miejsce w finale swojej konkurencji.

Również przed konkurencją skeetu rysuje się piękna przyszłość — Biało-Czerwoni pobili bowiem aż dwa rekordy kraju! Indywidualnie tabelę polskich wyników otwiera Wiktoria Włodarczyk (110 punktów). Z kolei Wiktorem Pyrą dzierżą od teraz palmę pierwszeństwa w konkurencji mix skeet (132 oczka)