Aż siedem medali zdobyli łącznie reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy U-17 i U-19 w Druskiennikach! Biało-Czerwoni przez ostatni tydzień świetnie się spisywali na europejskim czempionacie rozgrywanym na Litwie.

Już pierwszego dnia w rywalizacji sztafetowej dwa medale padły łupem Polaków. W rywalizacji do lat 17 srebrny medal zdobyli Bartosz Szmytke i Krystian Trepczyk, a tuż za podium na 4. miejscu ukończyli Franciszek Dubrawski i Maksymilian Dobosz. Jeszcze lepiej było w rywalizacji kobiet U-19, gdzie Małgorzata Karbownik i Katarzyna Dębska sięgnęły, po złoto nie dając, żadnych szans rywalkom. Polki ukończyły z przewagą 32 sekund nad drugimi na mecie Niemkami. W tej samej kategorii do lat 17 kolejny złoty medal dorzuciły także Hanna Jakubowska i Olga Cisek!

W rywalizacji indywidualnej do finału awansowało siedmiu reprezentantów Polski, ale medal zdobyła jedynie Katarzyna Dębska. Polka została Mistrzynią Europy Juniorów U-19 zdobywając w finale łącznie 1393 punkty!

Dwa brązowe medale drużynowo zdobyli reprezentanci do lat 17. Polacy w składzie: Franciszek Dubrawski, Krystian Trepczyk i Maksymilian Dobosz ukończyli na podium ustępując, jedynie Ukraińcom i Węgrom. Na tej samej pozycji w swojej kategorii ukończyły ich rówieśniczki: Hanna Jakubowska, Maja Szondelmajer, Zofia Wyczołek i Zuzanna Gradoń.

Na koniec turnieju srebrny medal w rywalizacji sztafet MIX U-17 dorzucili Bartosz Szmytke i Hanna Jakubowska. W turnieju do lat 19 na 5. miejscu ukończyli Katarzyna Dębska i Igor Radomyski.