W 1. kolejce Euroligi kobiet polskie zespoły musiały uznać wyższość rywalek. Mistrzynie Polski, Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległy na wyjeździe włoskiej Schio 50:70, a polkowiczanki przegrały z Virtus Bologną (Włochy) 69:90.

Baretta Famila Schio — Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:50 (19:12, 18:17, 18:14, 15:7)

Zdecydowanymi faworytkami rywalizacji były Włoszki, które ostatni sezon w Eurolidze zakończyły na najniższym stopniu podium, pokonując w meczu o 3. miejsce USK Prague z Czech 59:56.

Zgodnie z oczekiwaniami gospodynie rozpoczęły rywalizację od serii 6:0, na co natychmiast odpowiedziały mistrzynie Polski, które wyszły na prowadzenie 7:6, a chwilę później nawet na 12:9. Od tego momentu jednak włoski zespół zatrzymał ofensywę polskiej drużyny, notując serię 10:0, zamykając pierwszą kwartę wynikiem 19:12. W drugiej części pierwszej połowy lublinianki próbowały zbliżyć się do wielokrotnych mistrzyń Włoch, lecz te za każdym razem odpowiadały kolejną serią, a do przerwy prowadziły już różnicą 8 punktów, 37:29.

Równie dobrze drużyna z Włoch rozpoczęła drugą połowę, od serii 6:0, na co lublinianki odpowiedziały dziewięcioma zdobytymi punktami z rzędu. To jednak tylko napędziło przeciwniczki, które z minuty na minutę powiększały swoją wcześniej wypracowaną przewagę. Po trzech kwartach na tablicy wyników było 55:43. W IV kwarcie w bardzo szybkim odstępie czasu ich prowadzenie wzrosło do 23 oczek, triumfu w całym meczu nie oddały już za samego końca. Tym samym pokonały polski zespół 70:50.

Schio: Guirantes 13, Keys 10, Parks 10, Juhasz 9, Reisingerova 9, Bestagno 5, Verona 5, Crippa 4, Sottana 3, Penna 2, Chagas 0, Sivka 0

Lublin: Fluker 14, Heal 8, Kalenik 8, Fiszer 6, Gustavsson 6, Ziętara 4, Zięmborska 3, Jeziorna 1, Adamczuk 0

Virtus Bologna — KGHM BC Polkowice 90:69 (23:20, 22:19, 31:19, 14:11)

Nieco łatwiejsze przeciwniczki miały polkowiczanki, które zmierzyły się z Wicemistrzyniami Włoch — Virtus Bologna. Początek spotkania do pewnego momentu był wyrównany. Przy stanie 7:6 gospodynie najpierw wyszły na kilkupunktowe prowadzenie 13:6, a następnie podwyższyły je do stanu 18:9. Końcówka I kwarty należała do Polkowic, które odrobiły część strat, przegrywając pierwsze dziesięć minut zaledwie trzema oczkami – 20:23. Podobnie było w drugiej części pierwszej połowy. Najpierw ponownie na dość wysokie, dziesięciopunktowe prowadzenie wyszły zawodniczki z Bologni, aby następnie ich przewaga stopniała do sześciu oczek. Do przerwy wygrywały 45:39.

Kluczowa w losach całej rywalizacji okazała się trzecia kwarta, bardzo wysoko wygrana przez drużynę z Włoch. Wicemistrzynie Polski mimo rzuconych 19 oczek, straciły aż 31, przez co ich strata przed ostatnimi dziesięcioma minutami była duża i wynosiła 18 oczek (58:76). Nie udało im się już wrócić do gry, w konsekwencji czego uległy w całym spotkaniu różnicą aż 21 punktów – 69:90.

Polkowice: Frasier 16, Collier 13, Baric 9, Stankovic 9, Friskovec 8, Gertchen 5, Gajda 5, Kośla 4