Magdzie Linette po nieudanym meczu z Igą pozostała walka w deblu, w którym występuje z Peyton Stearns. Polsko-amerykański duet spisał się znakomicie, pokonując faworyzowane Beatriz Haddad Maię oraz Weronikę Kudiermietową.

Po pierwszym secie można było odnieść wrażenie, że będzie to łatwo wygrany mecz przez Brazylijkę i Rosjankę. Już w pierwszym gemie przełamały one Linette i Stearns, a po raz drugi uczyniły to w gemie trzecim i w krótkim czasie prowadziły już 4:0. Kolejny gem, mimo problemów, wpadł na konto Magdy i Peyton, ale nie okazał się w żaden sposób przełomowy. Następne dwa padły już łupem debla Haddad Maia/Kudiermietowa, które zakończyły partię wynikiem 6:1.

Drugi set rozpoczął się dość podobnie do pierwszego. Rywalki “polskiej” pary prowadziły już 3:0 i niewiele wskazywało na odwrócenie losów meczu. Linette i Stearns się jednak nie poddały, odrabiając stratę podania i doprowadzając do remisu. Mało tego, w 9 gemie wyszły na prowadzenie 5:4 i miały przed sobą własny serwis. Niestety tej okazji Polka i Amerykanka nie wykorzystały. O losach seta ostatecznie decydował tie-break, którego polsko-amerykańska para wygrała 7:3.

Przed super tie-breakiem to Magda i Peyton wydawały się w lepszej sytuacji, przynajmniej mentalnie. Decydująca rozgrywka była dość wyrównana, jednak minimalnie z przodu były Linette i Stearns. Przy stanie 9:6 miały trzy piłki meczowe. Dwie z nich Haddad Maia i Kudiermietowa obroniły, natomiast przy kolejnej okazji “polska” para zakończyła mecz.

Magda Linette/Peyton Stearns – Beatriz Haddad Maia/Weronika Kudiermietowa 1:6, 7:6(3), 10:8

Tym samym Magda Linette powetowała sobie wysoką porażkę z Igą Świątek i jest już w półfinale turnieju WTA 1000 w Pekinie. Teraz rywalkami Linette i Stearns będą Hao-Ching Chang z Tajwanu oraz Meksykanka Guliana Olmos.