Mistrzynie Polski w piłce nożnej, czyli GKS Katowice, pokonały dziś na swoim boisku beniaminka rozgrywek – Rekord Bielsko-Biała. Wynik był skromny, ponieważ przy Bukowej padła tylko jedna bramka.

Pierwsze minuty spotkania nie przyniosły groźnych sytuacji. Piłkarki “Gieksy” częściej były przy piłce, ale brakowało zdecydowania w końcowej fazie akcji. Taki przebieg meczu miał miejsce do 25. minuty. Wtedy gospodynie wywalczyły rzut wolny, a piłkę dobrze w pole karne dograła Kamila Tkaczyk. Piłka odbijała się od kilku zawodniczek, aż w końcu, po niemałym zamieszaniu, trafiła pod nogi Marleny Hajduk, która wbiła ją do bramki. GKS Katowice mógł strzelić drugiego gola chwilę później, ale fatalnie spudłowała Olszewska. Rekordzistki wielu sytuacji nie miały, ale już gdy się taka zdarzyła to była ona niezwykle groźna. Uderzenie Długokęckiej nie było jednak idealne. Złą informacją dla katowiczanek była kontuzja zawodniczki z obrony – Kamili Tkaczyk, która opuściła boisko z kontuzją. Do przerwy gospodynie prowadziły 1:0.

Na początku drugiej połowy, w 48 minucie, drużynę gości osłabiła Martyna Cygan, łapiąc drugą żółtą kartkę. Tym samym sytuacja rekordzistek zrobiła się szczególnie trudna. Nie załamało to jednak beniaminka ligi, który próbował swoich szans. Groźniejsze sytuacje miały jednak Mistrzynie Polski, jak chociażby ta z 66 minuty, gdy strzelała Jessica Jaszek. Swoich sił próbowała również Olszewska. W 78 minucie piłkę wrzuciła Karolina Bednarz, ale nie poradziła sobie z nią Brzęczek, która rozgrywała słabe spotkanie. Sama końcówka meczu przyniosła jeszcze 100-procentową okazję dla gospodyń, którą zmarnowała Turkiewicz. Ostatecznie “Gieksa” wygrała więc tylko 1:0, ale najważniejszy dla gospodyń jest fakt, że wciąż pozostają z kompletem punktów w lidze. Rekord Bielsko-Biała znajduje się natomiast na 7 miejscu w tabeli.

GKS Katowice – Rekord Bielsko-Biała 1:0 (1:0)