Dzisiejszego popołudnia Radomiak u siebie podejmował ŁKS Łódź. Gospodarze nie prezentują fenomenalnej formy, ale zdecydowanie to oni byli faworytem tego starcia. Ekipa z Łodzi po dziesięciu kolejkach była na samym dole tabeli, zajmując 18. miejsce, a Radomiak plasował się na dwunastej pozycji. Lepszy okazał się Radomiak, wygrywając pewnie 3:0.

Początkowe minuty pierwszej połowy były dość wyrównane. Obie drużyny grały zachowawczo i nie ryzykowały. Gdy posiadały piłkę, próbowały wyjść z atakiem pozycyjnym. W 20. minucie wynik meczu otworzył Pedro Henrique, a asystował mu z rzutu rożnego Wolski. Gospodarze wyszli na prowadzenie i zaczęli grać groźniej, chcąc zdobyć kolejnego gola. ŁKS nie wiedział, jak wyjść z tej opresji, mimo to dobrze się bronił. W 33. minucie drugą żółtą kartkę w meczu dostał Guelen i ostatecznie sędzia wyciągnął czerwony kartonik- jednak po rozmowie z innymi arbitrami kartka została anulowana i piłkarz został na murawie. Gdyby ekipa z Łodzi grała w dziesiątkę byłaby w bardzo ciężkiej sytuacji. W 36. minucie Grzesik dogrywał w pole karne gości, piłka odbiła się od Flisa i wpadła do siatki, tym samym Radomiak prowadził już 2:0. Podopieczni Kazimierza Moskala nie mogli zatrzymać rywali- wszystko wskazywało na to, że Radomiak podwyższy swoje prowadzenie prędzej czy później.

Druga połowa zaczęła się od nacisku gospodarzy, którzy definitywnie chcieli jak najszybciej strzelić trzeciego gola. Mimo licznych sytuacji nie mogli znaleźć drogi do bramki Davida Arndta. W 67. minucie Dankowski główką skierował piłkę do siatki golkipera z Radomia- po konsultacji z VAR sędzia anulował gola, był spalony. Chwilę później swoją okazję miał Radomiak- Wolski zagrał piłkę na głowę Semedo, a ten tylko dopełnił formalności. Goście się podłamali, mogli zbliżyć się na wynik 2:1, a ostatecznie przegrywali 0:3. Pod koniec spotkania ekipa z Łodzi próbowała zdobyć chociażby gola honorowego. To jednak się nie udało. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło i Radomiak zgarnia u siebie pełną pulę punktów.

Radomiak Radom 3:0 ŁKS Łódź

Bramki: Henrique 20’, Flis 36’ (GS), Semedo 69’

Podstawowe 11-stki:

Radomiak: Posiadała, Grzesik, Luizao, Cestor, Abramowicz, Kaput, Edi Semedo, Donis, Wolski, Machado, Henrique

ŁKS: Arndt, Monsalve, Flis, Głowacki, Gulen, Małachowski, Ramirez, Mokrzycki – Szeliga, Tejan, Janczukowicz.