W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzył się na swoim boisku z Górnikiem Zabrze. Ostatnie sekundy zadecydowały o podziale punktów.

Przyjezdni odważnie rozpoczęli mecz, nie zważając z tym, że mierzą się z liderem. Zabrzanie przejęli inicjatywę i nie dopuszczali rywali do swojego pola karnego. Kilkakrotnie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Rafała Leszczyńskiego, ale nie były to sytuacje kończące się golem. Gospodarze nie pozwolili się zbyt długo panoszyć gościom. Erik Exposito obsłyżył podaniem Nahuela Leivę, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Górnika. Daniel Bielica obronił także poprawkę Petra Schwarca. W 26. minucie Śląsk znów zagroził bramce rywala. Erik Exposito huknął z 25. metra, ale strzał padł w poprzeczkę. Niecałe trzy minuty później ponownie próbował Hiszpan, ale czujny w bramce był Bielica. W 32. minucie napastnik Śląska w końcu dopiął swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przyjął piłkę i bez problemu ograł obrońców Górnika. Strzał w samo okienko pokonał bramkarza gości. Po majsterszyku Exposito gospodarze zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się inaczej w porównaniu do pierwszej. Wrocławianie nie pozwolili już na tyle rywalom, wręcz przeciwnie, to oni bardziej na nich napierali. Bliski podwyższenia przewagi był Nahuel, ale ponownie w pojedynku sam na sam lepszy okazał się Bielica. W następnej akcji Ehor Matsenko bez żadnych problemów przedryblował zawodników Górnika, ale jego strzał nie padł nawet w światło bramki. Trener Zabrzan próbował interweniować zmianami, ale nie zmieniało to sytuacji na boisku. Groźniej przy bramce Leszczyńskiego zrobiło się dopiero w 81. minucie. Triantafyllopoulos nie wykorzystał jednak prezentu od Damiana Rasaka. Mogłoby się wydawać, że wynik 1:0 zostanie już do końca. Zmieniła to ostatnia akcja meczu. Piotr Krawczyk zagrał do Szymona Czyża, który precyzyjnym strzałem z dalszej odległości nie dał szans bramkarzowi Śląska.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
1:0 – Exposito, 32′
1:1 – Czyż, 90+4′

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski (71′ Aleksander Paluszek), Łukasz Bejger, Aleks Petkow, Jehor Macenko (89′ Cameron Borthwick-Jackson) – Peter Pokorny – Burak Ince (46′ Mateusz Żukowski), Petr Schwarz, Patrick Olsen (84′ Michał Rzuchowski), Nahuel Leiva – Erik Exposito.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica – Dominik Szala (46′ Robert Dadok), Konstantinos Triantafyllopoulos, Rafał Janicki, Erik Janża – Damian Rasak, Dani Pacheco (66′ Piotr Krawczyk) – Daisuke Yokota, Lukas Podolski (74′ Lawrence Ennali), Kamil Lukoszek (46′ Adrian Kapralik) – Sebastian Musiolik (66′ Szymon Czyż)