Katarzyna Piter rozpoczęła udział w kolejnym turnieju należącym do cyklu WTA. Tym razem jedna z naszych najlepszych zawodniczek występuje w Hong Kongu.  Dziś razem z Lidią Morozową wygrała 2-0 i awansowała do ćwierćfinału zawodów deblowych.

Pierwszy set:

Piter i Morozowa zostały rozstawione w turnieju z numerem drugim. Ich rywalkami w pierwszej rundzie deblowych zmagań były gospodynie Ching Laam Lai i Chun-Wing Sher. Pierwsza partia dość szybko się zaczęła od przełamania dla faworytek i  prowadzenia 2-1 dla polsko/białoruskiej pary. Następnie dość nieoczekiwanie zawodniczki z Hong Kongu przełamały rywalki i mieliśmy wyrównanie w rywalizacji. Siódmy gem serwisowy ponownie padł łupem Piter i Morozowej, które przełamały rywalki i już postanowiły nie oddawać przewagi w tym spotkaniu. Mieliśmy 4-3 na tablicy wyników, a następne trzy gemy serwisowe padły łupem par serwujących. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6-4 dla Polki i jej partnerki.

Drugi set:

Drugi set to już prawdziwa dominacja Polki i Białorusinki. Pierwszy gem tej partii od razu padł łupem faworytek. Następne trzy gemy podobnie i po kilku minutach od wznowienia gry mieliśmy wynik 4-0 w tej partii. Kolejny gem to już honorowy punkt dla pary z Hong Kongu, był to jedyny radosny moment dla nich i miejscowej publiczności. Kolejne dwa gemy ponownie padły łupem faworytek, które w 28 minut wygrały drugą partię 6-1.

Rywalkami Piter i Morozowej w ćwierćfinale będą: Amerykanka Peyton Stearns i Rosjanka Mirra Andriejewa.

Piter/Morozowa  – Lai C/Sher: 2-0 (6-4, 6-1)