311594
Hubert Hurkacz w półfinale turnieju w Szanghaju zmierzył się z Amerykaninem Sebastianem Kordą (ATP 26). Zawodnicy mierzyli się ze sobą do tej pory dwukrotnie, i mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie w meczach bezpośrednich.

Pierwszy set rozpoczął się od gema wygranego bez straty punktu przez Hurkacza. Następnie bez większych problemów gema przy swoim podaniu zwyciężył Korda. Obaj zawodnicy grali bardzo pewnie przy swoich zagrywkach i pewnie wygrywali swoje podania. W 6 gemie, przy podaniu Kordy, nastąpiło przełamanie, Hubertowi po bardzo długim gemie udało się przełamać rywala i wyjść na prowadzenie 4:2. Polak następny gem serwisowy wygrał bez straty punktu, Korda zwyciężył jeszcze gema przy swoim podaniu, ale Hurkacz przy kolejnej swojej zagrywce ponownie nie stracił punktu i zwyciężył seta 6:3.

Drugi set zaczął się wspaniale dla Huberta. Polakowi w 1 gemie udało się przełamać podanie Amerykanina. Następnie Hurkacz zwyciężył przy swoim podaniu i wyszedł na prowadzenie 2:0. Następnie gra wyglądała podobnie jak w 1 secie, obaj zawodnicy bardzo pewnie grali przy swoim serwisie. Najlepszym tego potwierdzeniem będzie fakt, że w 6 i 7 gemie tego seta, zawodnicy przy swoich zagrywkach nie stracili punktu i wygrali swoje podania do 0. Po takiej wymianie Hubert dalej prowadził 4:3, następnie po swoim gemie serwisowym podwyższył prowadzenie na 5:3. Korda był jeszcze w stanie doprowadzić do wyniku 5:4 dla Huberta, ale w 10 gemie tego seta i przy podaniu Huberta był bez większych szans. Polak wykorzystał drugą piłkę meczową i awansował do finału turnieju w Szangahaju.

W finale turnieju Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą meczu G. Dimitrov/A. Rublov.

H. Hurkacz- S. Korda 2:0 (6:3, 6:4)