W niedzielnych spotkaniach siatkarskiej Tauron Ligi również obyło się bez większych niespodzianek. Siatkarki z Bielska-Białej pewnie pokonały rywalki z Wrocławia, natomiast Radomka Radom zwyciężyła ze Stalą Mielec.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:15, 25:8)

Siatkarki z Bielska-Białej po świetnym otwarciu Tauron Ligi (wygrana 3:0 z UNI Opole) kontynuują dobrą passę. Tym razem bez straty seta pewnie pokonały Volley Wrocław.

Już od pierwszych akcji widać było, że w lepszej dyspozycji są gospodynie. Szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Niedługo później różnica punktowa wynosiła już nawet dziewięć “oczek” (13:4). Wtedy rywalki nieco odrobiły straty i doprowadziły do wyniku 13:10. Bielszczanki jednak nie zamierzały na wiele pozwolić wrocławiankom i wygrały pierwszą partię 25:19.

Drugą partię nieco lepiej rozpoczęły siatkarki z Wrocławia, które początkowo prowadziły różnicą 1-2 punktów. Od stanu 7:7 szalę korzyści lekko na swoją stronę przechyliły rywalki, natomiast gra pozostawała wciąż wyrównana. Prawdziwa dominacja ze strony bielszczanek przyszła dopiero od stanu 13:13. Od tej pory pozwoliły ugrać wrocławiankom zaledwie dwa punkty, kończąc drugą odsłonę gry zwycięstwem 25:15.

Rozpędzone siatkarki z Bielska-Białej świetnie rozpoczęły trzecią partię spotkania, prowadząc 3:0. Następnie punkt zdobyły rywalki, po czym fenomenalną serię zaliczyły gospodynie. Prowadziły po niej aż 14:1. Bielszczanki dominowały niemalże w każdym aspekcie gry i nie pozwalały dojść do głosu wrocławiankom. Te z kolei nie zdołały ugrać nawet 10 punktów. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:8. Tym samym gospodynie wygrały 3:0 i wskoczyły na fotel lidera Tauron Ligi.

Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Joanna Pacak, Martyna Borowczak, Kertu Laak, Paulina Majkowska, Paulina Damaske, Julia Mazur (libero) oraz Agata Nowak (libero), Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Stachowicz, Regiane Bidias i Magdalena Janiuk

Volley Wrocław: Julia Szczurowska, Anna Lewandowska, Lucie Mühlsteinová, Anna Bączyńska, Gabriela Ponikowska, Kinga Stronias, Anna Pawłowska (libero) oraz Adrianna Szady, Julia Stancelewska i Joanna Chorąża

MOYA Radomka Radom – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:11, 25:13, 32:30)

Drugą porażkę w sezonie odniosły siatkarki Stali Mielec, które dzisiaj po czterech setach musiały uznać wyższość Radomki Radom.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry. Od stanu 5:5 inicjatywę przejęły siatkarki z Mielca. Sporo błędów popełnianych przez gospodynie, m.in. podczas zagrywki, spowodowało spokojne prowadzenie rywalek. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 10 punktów (20:10). Siatkarki z Radomia nie zdołały odwrócić losów pierwszej partii, przegrywając w niej 15:25.

Zupełnie inaczej wyglądała gra gospodyń w drugim secie. Dobrze funkcjonował tym razem zarówno atak, jak i przyjęcie. Rywalki nie potrafiły odmienić losów tej odsłony meczu. Zdołały zapisać na swoje konto jedynie 11 “oczek” w tej partii.

W trzeciego seta ponownie lepiej weszły siatkarki z Radomia, szybko prowadząc 4:0. Gospodynie znowu popełniały mniej błędów, co skutkowało powiększaniem przewagi. Momentami wynosiła ona nawet 8 punktów (15:7). Trener rywalek wprowadził na boisko nowe zawodniczki, jednak nie wpłynęło to znacząco na losy tej partii, która zakończyła się zwycięstwem Radomki 25:13.

Czwartego seta również lepiej rozpoczęły siatkarki Radomki. Szybko objęły prowadzenie 3:0, a chwilę później było już 11:7. Wtedy lepszą grę zaprezentowały mielczanki, które doprowadziły do wyrównania (13:13). Od stanu 17:17 gra było niesamowicie wyrównana, a o losach partii musiała zdecydować gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Radomia, wygrywając 32:30 i całe spotkanie 3:1.

Radomka Radom: Marta Łyczakowska, Natalia Murek, Marie Schoelzel, Monika Gałkowska, Hilary Johnson, Kornelia Moskwa, Maria Stenzel (libero) oraz Klaudia Nowakowska, Angelika Gajer

Stal Mielec: Izabela Bałucka, Olena Lymareva, Sylwia Kucharska, Klaudia Laskowska-Azab, Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, KlaudiaŁyduch (libero) oraz Kamila Dyduła, Pola Nowacka, Katarzyna Bryda, Sonia Kubacka, Aleksandra Walczak