Za nami 4 kolejek koszykarskiej Orlen Basket Ligi. W ligowej tabeli z 8 punktami przoduje Anwil Włocławek, tuż przed Kingiem Szczecin. Natomiast na dnie tabeli znajduje się Tauron GTK Gliwice, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał, tak samo jak 15. Sokół Łańcut.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Start Lublin 112:87 (31:24, 27:25, 28:19, 26:19)

W meczu otwierającym 4 serię gier zobaczyliśmy starcie MKS-u Dąbrowy Górniczej z Polskim Cukrem Start Lublin. Gospodarze od początku narzucili swój rytm meczu, który utrzymywali. Ostatecznie podopieczni Borisa Balibera wygrali 112:87.

MKS: Cabill 24, Carvacho 19, Garcia 17, Wilczek 15, Person 13, Słupiński 7, Ryżek 6, Piechowicz 5, Horne 4, Kucharek 2

Start: Garbić 22, Benson 11, Karolak 11, Durham 11, O’Riley 11, Put 10, Wade 7, Krasuski 2, Pelczar 2

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 89:79 (18:19, 19:19, 20:25, 32:16)

Ciekawie zapowiadający się mecz czekał nas w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie miejscowa Stal podejmowała Arkę Gdynie. Pierwsza połowa meczu była bardzo zacięta, a obie ekipy co rusz wymieniały się prowadzeniem. Na przerwę zawodnicy schodzili przy minimalnym prowadzeniu gości 38:37. W trzeciej kwarcie do ataku ruszyli koszykarze z Gdyni, którzy z każdą minutą zyskiwali nad zespołem Stali. Tuż przed końcem kwarty do odrabiania strat wzięli się gospodarze i finalnie przed ostatnią częścią meczu goście prowadzili tylko 63:57. Z kolei ostatnia część gry to popisowa gra podopiecznych Andrzeja Urbana. Finalnie koszykarze Agred BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrali 89:79.

Stal: Brembley 20, Chyliński 19, Mikalauskas 14, Kulig 14, Silins 10, Chatman 6, Dursić 6

Arka: Pluta 19, Bogucki 15, Gordon 14, Żołnierewicz 14, Kenić 6, Hrycaniuk 4, Marchewka 3, Wilczek 2, Szumert 2

Tauron GTK Gliwice – Anwil Włocławek 77:88 (20:20, 17:20, 12:26, 28:22)

Koszykarze z Gliwic dalej muszą poczekać na premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Gliwiczanie momentami grali jak równy z równym z zespołem Anwilu Włocławek.  Mimo dobrych fragmentów gry gospodarzy ze zwycięstwem wracają przyjezdni. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 37:40. W drugiej części gry różnica klas była bardziej widoczna. Finalnie zawodnicy Anwilu Włocławek wygrali 88:77.

GTK: Mcewen 24, Frąckiewicz 13, Laska 12, Gray 9, Bender 6, Price 5, Malesa 4, Śnieg 2, Palamowski 2

Anwil: Garbacz 17, Petrasek 14, Joessar 13, Sanders 13, Grovers 12, Kostrzewski 6, Young 5, Bell 4, Łączyński 3, Schenk 1

PGE Spójnia Stargard – Legia Warszawa 81:87 (23:21, 15:20, 20:18, 23:28)

Spójnia: Brown Jr. 18, Daniels IV 17, Langović 16, Simons 12, Brenk 8, Gruszecki 7, Grudziński

Legia : Cowels III 19, Pipes Jr 17, Sobin 12, Ponitka 11, Kolenda 11, Holman 9, Kulka 4

Trefl Sopot – Dziki Warszawa 96:85 (18:19, 25:23, 22:22, 32:21)

Niedzielną serię gier rozpoczął mecz Trefla Sopot z beniaminkiem – Dzikami Warszawa. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 13:7. Natomiast Trefl jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zniwelował straty do zaledwie jednego punktu (18:19). Zawodnicy gospodarzy kontynuowali dobrą grę i już na początku drugiej kwarty wyszli na prowadzenie 24:19. Dalej oglądaliśmy już zacięty mecz, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 43:42. Po powrocie do ataku ruszyły Dziki, które wysunęły się na prowadzenie 61:53. W kolejnych minutach gry sopocianie ponownie zbliżyli się do gości, a nawet tuż przed końcem trzeciej kwarty wysunęli się na prowadzenie 65:64. Ostania część meczu to już zdecydowana dominacja Trefla, który ostatecznie wygrał 96:85.

Trefl: Best 21, Varadi 20, Zyskowski 18, Scruggs 13, Barnes 11, Witliński 7, Musiał 3, Van Vilet 3

Dziki: Szlachetka 21, Green 17, McGlynn 17, Coleman 14, Czujkowski 6, Little 5, Aleksandrowicz 5

WKS Śląsk Wrocław – King Szczecin 60:83 (16:20, 18:24, 13:22, 13:17)

Śląsk: Parakhouski 14, Miletić 8, Kolenda 7, Nizioł 7, Gołębiowski 6, Kulvietis 5, Zębski 3, Sitnik 2

King: Woodson 20, Mazurczak 18, Udeze 14, Dunn 8, Cuthbertson 7, Nowakowski 3, Żmudzki 2

Sokół Łańcut – Zastal Zielona Góra 88:89 po dogrywce (16:28, 26:16, 18:18, 21:19, 7:8)

Wiele emocji dostarczyło nam spotkanie Sokoła Łańcut z Zastalem Zielona Góra, które musiała rozstrzygnąć dogrywka. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Grosella prowadzili 15:7. Do przerwy zielonogórzanie nie oddali już prowadzenia (28:16). W drugiej części meczu straty zaczęli zmniejszać goście, którzy na koniec pierwszej połowy przegrywali zaledwie dwoma “oczkami” (42:44). Przez większość trzeciej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Finalnie przed ostatnią odsłoną meczu to Zastal znajdował się na prowadzeniu 62:60. W ostatniej części dalej oglądaliśmy zacięty pojedynek, gdzie żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. Tuż przed końcową syreną celnym rzutem popisał się Cheese i tym samym mieliśmy remis 81:81. W dogrywce większą skutecznością mieli goście, którzy wygrali 89:88.

Sokół: Cheese 21, Sanders 18, Faye 11, Berzins 11, Szczypiński 9, Młynarski 7, Kemp 6, Struski 3, Nowakowski 2

Zastal: Musić 25, Groselle 18, Hall 12, Woroniecki 11, Lewandowski 11, Wójcik 5, Hepa 2, Kikowski 2

Arriva Twarde Pierniki Toruń – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19)

Czwartą kolejkę zamknął mecz Twardych Pierników Toruń z Czarnymi Słupsk. Początek meczu układał się pod dyktando gości, którzy sprawnie wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (18:10). Do końca pierwszej części spotkania torunianie nie byli w stanie zagrozić i po pierwszej kwarcie na prowadzeniu 27:16 znajdowali się koszykarze Czarnych Słupsk. W drugiej odsłonie meczu dalej zdecydowaną przewagę mieli goście, którzy nawet powiększyli różnicę nad gospodarzami. Finalnie na przerwę po pierwszej połowie zawodnicy schodzili przy wyniku 47:27 na korzyść przyjezdnych. W trzeciej kwarcie zawodnicy z Torunia rzucili się do odrabiania strat. Przed ostatnią częścią meczu przewaga Czarnych wynosiła już tylko 12 “oczek” (63:51). W ostatniej kwarcie prowadzenie gości drastycznie się zmniejszało, aż w końcu Twarde Pierniki doprowadziły do remisu 80:80. Gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 83:82.

Twarde Pierniki: Smith 17, Cel 16, Filipović 14, Diggs 12, Diduszko 7, Rakocević 6, Kunc 5, Tomaszewski 4, Lipiński 2

Czarni: Michalak 17, Teague 17, Caffey 11, Szymkiewicz 9, Griciunas 9, Wójcik 9, Kohs 7, Jankowski 3