KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki ze zwycięstwem na inaugurację Ligi Mistrzów mężczyzn w tenisie stołowym! Mistrzowie Polski pokonali 3:1 czeski HB Ostrov!

W czwartek, 19 października Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozpoczęłą zmagania w Lidze Mistrzów od domowego meczu z HB OStrov Havlickuv Brod. Oba zespoły niejednokrotnie spotykały się w europejskich pucharach, także w zeszłym sezonie kiedy to w grodziskiej hali Czesi triumfowali 3:2, ale na wyjeździe podopieczni Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:1. Oprócz tych dwóch zespołów w grupie C Champions League znajduje się niemiecki potentat TTC Neu Ulm.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Miłosza Redzimskiego, który po tie-breaku pokonał Davida Reitspiesa. Następnie Panagiotis Gionis mierzył się z dobrze znanym w Grodzisku Pavlem Siruckiem, ale po trzech setach doświadczony Grek był górą. W trzecim secie Tomas Tegler zdobył punkt kontaktowy dla Czechów. Na szczęście w następnej partii Miłosz Redzimski bez większych problemów przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki – HB Ostrov 3:1

Miłosz Redzimski – David Reitspies 3:2

Panagiotis Gionis – Pavel Sirucek 3:0

Takuya Yin – Tomas Tegler 1:3

Miłosz Redzimski – Pavel Sirucek 3:0