Na inaugurację 3. kolejki Tauron Ligi Grupa Azoty Akademia Tarnów grała u siebie z Grotem Budowlani Łódź. Jak do tej pory zespół z Tarnowa zgarnął tylko 1 punkt, w pierwszej rundzie z Wrocławiem. Zawodniczki z Łodzi za to w dwóch pierwszych meczach nie dość, że zdobyły komplet punktów, ale również nie straciły jeszcze seta.

Zgodnie z dotychczasową formą lepiej w to spotkanie wszedł zespół Budowlanych, który szybko wyszedł na prowadzenie najpierw 3:0, a później 8:5. Przy tym stanie kontuzjowana została środkowa gości – Kinga Różyńska. Zastąpiła ją do trzeciego seta nominalna przyjmująca – Natalia Lijewska, a później powracająca po urazie Marta Pol. Pomimo tej wymuszonej zmiany łodzianki budowały coraz większą przewagę i widać było różnice klas w szczególności w przyjęciu zagrywki, gdzie procent pozytywnego opiewał na 72 do 18 na niekorzyść gospodyń. Ostatecznie Budowlane zwyciężyły w pierwszej odsłonie tej rywalizacji 25:16.

Drugi set był bardziej wyrównany. W jego środkowej części przez dłuższy czas Grot prowadził dwoma punktami, lecz Tarnów doprowadził do wyrównania po 17 i zawodniczki obu zespołów weszły w decydujące fragmenty tej partii na styku, w których więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które zwyciężyły tą partię 25:20. Niestety w trakcie trwania tego seta mieliśmy kolejną zmianę wymuszoną, tym razem po stronie Tarnowa. Z boiska musiała zejść Victoriya Moscickaya, którą zastąpiła Dima Usheva.

Jakby zdenerwowane i zmotywowane siatkarki Łodzi bardzo mocno weszły w kolejny set, wychodząc na bezpieczne prowadzenie 9:2. Później kontrolowały przebieg tej części gry i zwyciężyły 25:17. Nawet gorzej dla zawodniczek Tarnowa wyglądała kolejna partia, gdzie nie tylko wcześnie ich rywalki wyszły na prowadzenie, to jeszcze sukcesywnie powiększały je, by ostatecznie wygrać 25:14

Grupa Azoty Akademia Tarnów vs Grot Budowlani Łódź 1-3 (16:25, 25:20, 17:25, 14:25)