W drugim spotkaniu 5. kolejki ORLEN Basket Ligi Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia uległa przed własną publicznością Mistrzowi Polski, 84:103. Aż 26 punktów zdobył zawodnik Kinga Szczecin, Zac Cuthbertson.

W początkowych minutach gra toczyła się “kosz za kosz”, lecz lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się na prowadzeniu. Szczególnie aktywny był Przemysław Żółnierewicz i Andrzej Pluta Junior, a po drugiej stronie szalał Zac Cuthbertson. Po 10 minutach pojedynku minimalnie prowadziła Arka – 23:21. W II kwarcie podopieczni Wojciecha Bychawskiego próbowali uzyskać kilkupunktową zaliczkę, lecz za każdym razem na ich ataki odpowiadał King Szczecin. Pod koniec pierwszej połowy Arka prowadziła 42:38. Ostatnie słowo należało do Mistrzów Kraju, którzy zmniejszyli stratę, schodząc na przerwę przy stanie 41:42.

Po zmianie stron od stanu 46:46 na parkiecie dzieliła i rządziła już tylko jedna ekipa. Szczecinianie z każdą kolejną minutą łapali wiatr w żagle, w konsekwencji czego zbudowali 8 oczek zaliczki przed ostatnimi dziesięcioma minutami. Jeszcze lepiej w ofensywie szło im w decydującej osłonie widowiska. Przyjezdni szybko uciekali nawet na 13 punktów dzięki trafieniom Andrzeja Mazurczaka i Tony’ego Meiera. Od tego momentu w pełni kontrolowali już przebieg meczu, aplikując rywalom w tej części blisko 40 punktów(!), a łącznie ponad 100. King Szczecin ostatecznie pokonał na wyjeździe Arkę Gdynię 103:84.

Najlepszym graczem gości był Zac Cuthbertson, zdobywca 26 punktów i 9 zbiórek. Po drugiej stronie Przemysław Żołnierewicz zdobył dla Arki 18 oczek, miał 4 zbiórki i 3 asysty.

5. kolejka ORLEN Basket Ligi

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia — King Szczecin 84:103 (23:21, 19:20, 17:26, 25:36)

Gdynia: Żołnierewicz 18, Bogucki 15, Kamiński 15, Pluta Jr 14, Szumert 7, Gordon 5, Hrycaniuk 4, Nagel 4, Wilczek 2, Kenić 0, Marchewka 0, Czoska 0

Szczecin: Cuthbertson 26, Woodson 16, Mazurczak 14, Dunn 13, Meier 7, Udeze 7, Borowski 6, Nowakowski 6, Łabinowicz 3, Samiec 3, Żmudzki 2