Sebastian Szymański ponownie wpisał się na listę strzelców w barwach Fenerbahce. To już szósty gol Polaka w tureckiej lidze. A jak poradzili sobie inni Polacy w zagranicznych ligach? Poniżej przegląd niedzielnych wydarzeń.

MLS: Dwóch Polaków zagrało w barwach Charlotte, które wywalczyło historyczny awans do fazy play-off po wygranej 1:0 nad Inter Miami. Kamil Jóźwiak przyczynił się do zwycięstwa asystując w 13. minucie przy trafieniu Vargasa. Karol Świderski spędził na boisku 75 minut.

Super League (Grecja): Damian Szymański rozegrał 65 minut w meczu AEK Ateny z Asteras Tripolis (3:0). W PAOKu wystąpił z kolei Tomasz Kedziora (2:0).

Serie A:  Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie w słupkach Bolonii, która pokonała Frosinone 2:1. W prestiżowym meczu Juventusu z Milanem wystąpiło dwóch biało-czerwonych. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik zszedł z murawy w 78. minucie. Bianconeri pokonali gospodarzy 1:0.

Premier League: Matty Cash rozegrał całe 90 minut w rywalizacji Aston Villi z West Ham United (4:1).

Super Lig (Turcja): W Fenerbahce nie zatrzymuje się Sebastian Szymański. 74 minuty na boisku w wygranym spotkaniu 4:2 z Hataysporem zostało okraszone bramką Polaka. Kadrowicz reprezentacji Polski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie już w 7. minucie. Szymański świetnie wpadł w pole karne i skutecznie wykorzystał podanie Tadicia. Dla 24-latka to już szóste trafienie w tym sezonie.

Parva Liga: 90 minut w barwach Łudogorca Razgrad na boisku spędził Jakub Piotrowski (0:0)