Koszykarki AZS AJP Gorzów Wielkopolski pokonały 93:53 Dudelange w trzeciej kolejce rozgrywek grupowych EuroCup. To drugie zwycięstwo gorzowianek w tych rozgrywkach.

Dużo gorzej niż Gorzów wypadły polskie drużyny w Eurolidze. KGHM BC Polkowice mierzyły się z CBK Mersin na wyjeździe. Już od początku spotkania rywalki zaczęły budować przewagę, a po pierwszej kwarcie była ona prawie 20-punktowa. W dalszej części meczu gra się wyrównała, ale było to spowodowane pewnym prowadzeniem drużyny z Turcji. W ostatniej kwarcie z kolei piłka nie chciała wpadać do kosza z obu stron, dlatego też mecz zakończył się dość niskim wynikiem. CBK Mersin wygrał 77:57. Polkowice mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki, co daje im 4 miejsce w grupie.

Natomiast koszykarki AZS UMCS Lublin rozegrały dziś mecz przeciwko DVTK Hun-Therm, również na wyjeździe. Pierwsza kwarta nie zwiastowała zupełnie dalszego przebiegu tego spotkania. Jej początek był wyrównany, następnie nieco odskoczyły gospodynie, ale lublinianki odrobiły tę stratę i wynik brzmiał 19:19. Niestety w drugiej kwarcie Węgierki wyszły na prowadzenie i do przerwy prowadziły 10 punktami. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść. W 3 kwarcie z obu stron zawodziła skuteczność rzutowa. Polska drużyna mogła mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów meczu. Natomiast w ostatniej części spotkania gospodynie pozbawiły lublinianki złudzeń. Wygrały tę kwartę 23:7 i cały mecz aż 74:44. AZS UMCS Lublin pozostaje zatem z tylko jednym zwycięstwem w Eurolidze.

Przejdźmy do milszego akcentu, jakim jest wysoka wygrana AZS-u AJP Gorzów Wielkopolski nad Dudelange. 4:0 – tak wyglądało jedyne w tym meczu prowadzenie Dudelange. Później 10 punktów z rzędu zdobyły gorzowianki. Kontynuowały one dobrą grę i dokładały kolejne celne rzuty, podwyższając prowadzenie. Po 1 kwarcie wygrywały 26:11. Podczas kolejnych minut meczu polski zespół kontrolował przebieg meczu, nawet dokładając do swojej przewagi kolejne punkty. Do przerwy spotkanie było już właściwie rozstrzygnięte – 53:26. W trzeciej kwarcie gospodynie także nie nawiązały walki, a różnica punktowa była gigantyczna. Ostatnia część meczu przebiegła spokojnie, z najmniejszą liczbą trafień. Ostatecznie gorzowianki pokonały Dudelange 93:53 i awansowały na 2 miejsce w tabeli grupy B. Najwięcej punktów zdobyła Greczynka Tsineke – 25, natomiast wśród Polek najlepiej wypadła Anna Jakubiuk – 18 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

MB Zagłębie Sosnowiec, tak jak wszystkie pozostałe polskie zespoły, czekał mecz na wyjeździe. Ich rywalkami były koszykarki hiszpańskiego klubu – Gernika Bizkaia. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale w końcówce Hiszpanki uciekły na kilka punktów i zakończyły ją prowadzeniem 21:15. Na początku drugiej kwarty zdołały podwyższyć przewagę, natomiast przed przerwą sosnowiczanki wzięły się do roboty i sporą część strat odrobiły. Do przerwy było 37:34 dla Bizkai. Niestety w drugiej połowie przyjezdne nie wytrzymały tempa, a trzecia kwarta toczyła się pod dyktando gospodyń. Sosnowiczanki podłamały się takim obrotem spraw i nie były w stanie zagrozić rywalkom. Gernika Bizkaia wygrała to spotkanie 78:59. Tym samym po dwóch meczach Sosnowiec ma na koncie 2 porażki.