Niestety. Pomimo walki Krzysztof Ratajski odpadł z Mistrzostw Europy w drugiej rundzie, przegrywając 5:10 z Anglikiem Lukiem Humphriesem

Reprezentanta Polski czekało szalenie trudne zadanie, bowiem po przejściu, po raz pierwszy w historii, I rundy Mistrzostw Starego Kontynentu zmierzył się w będącym w swojej zdecydowanie życiowej formie — Lukiem Humphriesem z Anglii.

Początek pojedynku zaczął się dla naszego zawodnika wybitnie, bowiem “ukradł” lega przeciwnikowi, zamykając wartość 118, tym samym zaliczając przełamanie. Później niestety było już tylko gorzej. Młody Anglik zaczął rzucać jak natchniony i wygrał kolejne cztery odsłony, wychodząc na prowadzenie 4:1.

Po regulaminowej przerwie zawodnicy wrócili do tarczy. Chwilowy przestój zdecydowanie wybił z rytmu Humphriesa, co wykorzystał Ratajski, doprowadzając ze stanu 1:4 do remisu – 4:4, a przed kolejną przerwą na tablicy wyników widniał wynik 5:5.

Niestety Luke ponownie do swojego, nieosiągalnego przez Polaka, poziomu powrócił na najważniejsze legi. Anglik praktycznie nie dopuszczał Biało-Czerwonego do wartości podwójnych i w bardzo szybkim tempie wygrał kolejne cztery legi, a chwilę później było już po meczu, gdy skorzystał na błędzie Krzysztofa, który w trzech lotkach nie był w stanie zamknąć wartości – 25. Pomimo kilku zrywów 28-latek okazał się zbyt mocny i zasłużenie zwyciężył 10:5, awansując do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.