Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale ATP Masters 1000 w Paryżu. Za mocny dzisiaj dla Polaka okazał się reprezentant Bułgarii – Grigor Dimitrow, który w trzech setach pokonał naszego zawodnika.

Hubert Hurkacz niestety nie wygra kolejnego Mastersa w karierze. Polak rozstawiony z nr. 11. uległ w trzech setach Bułgarowi. Po naszym rodaku  było już widać oznaki zmęczenia wybitnymi ostatnimi tygodniami oraz całym setem. Hubi niestety bardzo mocno oddalił się od finału rozgrywek ATP Finals.

Pierwszy set:

Pierwsza partia tego spotkania to było jednostronne show reprezentanta Bułgarii. Dimitrow, czyli światowy nr 17, rządził i dzielił na korcie. Hurkacz został już na samym początku spotkania przełamany i rywal wyszedł na prowadzenie 2:0. Kolejne gemy też niestety padły łupem świetnie dziś grającego reprezentanta Bułgarii i po paru minutach tego seta mieliśmy już 5:1 dla rywala z przewagą podwójnego przełamania. Dimitrow w następnym gemie serwisowym zamknął seta, wygrywając go 6:1.

Drugi set:

Druga część spotkania była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Widać było, że Polak odżył i mógł nawiązać wyrównaną walkę. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania, więc po paru minutach mieliśmy 3:3. Pewna gra Hurkacza i Dimitrova przy swoich serwisach trwała i wszystko wskazywało na tie-break. Jednak przy stanie 5:4 Hubert nieoczekiwanie przełamał Bułgara, co było jednoznaczne z wygraniem seta. W meczu mieliśmy remis 1:1.

Trzeci set:

Ostatnia partia przez pierwsze sześć gemów odbywała się pod znakiem zwycięstw serwujących. Niestety ten stan rzeczy zmienił się w gemie siódmym, w którym serwował Polak. Dimitrov przy stanie 40:15 wykorzystał już pierwszego break pointa i wyszedł na prowadzenie 4:3. Hubert Hurkacz nie zdołał odrobić tej straty i przegrał seta 4:6, a cały mecz wynikiem 1:2. Mimo wszystko Biało-Czerwonego trzeba pochwalić za ostatnie tygodnie, w których zostawił dużo serca na korcie.

Hubert Hurkacz – Grigor Dimitrov 1:6, 6:4, 4:6