Kolejna niedziela pełna emocji związanych z zagranicznymi występami naszych reprezentantów za nami. Do siatki strzelali Szymon Włodarczyk i Krzysztof Piątek, a ważną asystę zanotował Nicola Zalewski. Z kolei kolejne czyste konta zantowali Wojciech Szczęsny i Marcin Bułka.

Parva Liga: Jakub Piotrowski pojawił się na boisku od 60. minuty. Jego Łudogorec Razgrad pokonał FC Krumovgrad 1:0.

Premier League: Matty Cash rozegrał niemal 60 minut w przegranym przez Aston Villę spotkaniu z Nottingham Forest 0:2.

Bundesliga: VfL Wolfsburg zremisował z Werderem Brema 2:2. Jakub Kamiński wszedł z ławki w 84. minucie.

Super Lig (Turcja): Cały mecz w barwach Antalyasporu rozegrał Adam Buksa (3:2). W Basaksehirze nareszcie przełamał się Krzysztof Piątek. Najpierw w 14. minucie płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce, a 13 minut później świetnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i znów pokonał golkipera gości. Jego drużyna zremisowała 3:3, a dla Piątka to pierwsze gole w barwach tureckiego klubu.

Super League (Grecja): W koszulce zwycięskiego nad Olympiakosem PAOKu (4:2) pełne 90 minut na swoim koncie zanotował Tomasz Kędziora.

Bundesliga (Austria): Szymon Włodarczyk wszedł na boisko na początku drugiej połowy. W 60. minucie zdobył bramkę kontaktową, ale jego Sturm Graz przegrał z LASK Linz 1:3. Dla Polaka to piąte ligowe trafienie w tym sezonie.

Serie A: Nicola Zalewski pojawił się na boisku w 78. minucie. Polak zdążył zanotować jeszcze asystę przy trafieniu Azmouna, a Roma pokonała po szalonej końcówe Lecce 2:1. W spotkaniu Juventusu z Fiorentiną (1:0) ze świetnej strony pokazał się Wojciech Szczęsny, nasz reprezentant skończył występ z czystym kontem. W tym samym meczu od 68. minuty widzieliśmy jeszcze Arkadiusza Milika.

Ligue 1: Marcin Bułka zanotował kolejne czyste konto, to już ósmy taki występ Polaka. Jego OGC Nice pokonało Stade Rennais 2:0 i utrzymało pozycję lidera we francuskiej lidze.