Zawodniczki Grota Budowlanych Łódź nie poradziły sobie w pierwszym starciu Ligi Mistrzyń w grupie C. Zostały zdecydowanie pokonane przez SC Potsdam 3:0 (25:21, 25:18, 26:24).

W pierwszym secie nie obserwowaliśmy siatkówki na wysokim poziomie. Początkowo przyjezdne nie osiągnęły zbyt wysokiej przeewagi, ale wkrótce zdołały wyjść na prowadzenie 12-8. Budowlane próbowały odrobić straty, ale w ich zagraniach było zbyt dużo nerwowości i niedokładności. Popełniały masę niewymuszonych błędów i ostatecznie inauguracyjna odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem niemieckiej ekipy 25-21.

Drugi set również był rozgrywany z wielkimi problemami Łodzianek. Niemki były lepsze niemal w każdym aspekcie, duży postrach w szeregach gospodyń siały zagrywki Rodicy Buterez. Wysoka przewaga Potsdamu nie mogło skończyć się niczym innym niż wygraną przez nie kolejnej partii .Tak też się stało – przyjezdne po skutecznym ataku na 25-18 prowadziły już 2:0.

Trzecia odsłona dawała jednak nadzieje na odwrócenie losów pojedynku. Łodzianki zdecydowanie poprawiły swoją skuteczność w atakach i przyjęciu. Siatkarki niemal pez całą partię grały wyrównanie punkt za punkt. Czekała więc na nas emocjonująca końcówka na przewagi. Niestety przegrały ją zawodniczki Budowlanych, zatem gospodynie muszą przełknąć gorycz porażki. Niemiecka drużyna okazała się zbyt silna na siatkarki z Łodzi.

Grot Budowlani Łódź – SC Potsdam 0:3 (21:25, 18:25, 24:26)

Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (2), Bjelica (17), Mitrović (11), Różyńska (3), May (8), Łysiak (libero)oraz Wilińska (1), Kukulska (1), Lijewska (1)

SC: Taubner (7), Kokkonen (18), Gunczewa (2), Buterez (12), Cekulaev (2), Dokic (4), Wong-Orantes (libero) oraz Habin (3), Stautz, Kiss (1)