Piłkarze ręczni Industrii Kielce przegrali z FC Barceloną () mecz o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. Polska drużyna po raz pierwszy zakończy zmagania w turnieju IHF Super Globe bez medalu.

Gracze Industrii Kielce dwukrotnie wygrywali mecze o 3 miejsce w rozgrywkach Super Globe. Ostatni raz było tak w zeszłym roku a wcześniej w 2016. Dzisiaj w meczu o brąz kielczanie mierzyli się nieoczekiwanie z  wielką FC Barceloną. Hiszpanie bardzo niespodziewanie przegrali swój półfinał 34:35 z Fuechse Berlin.

Opis spotkania:

Kielczanie dobrze weszli w spotkanie po trafieniach Szymona Sićki prowadzili 2:0. Dobra gra w obronie mistrzów Polski pozwalało na utrzymywanie przewagi po 13 minutach był wynik 8:5 dla Industrii. Następnie z dobrej strony zaczął się pokazywać bramkarz Katalończyków a szczypiorniści Blaugrany doprowadzili do remisu 10:10. Ostatnie minuty pierwszej połowy to sytuacja gol za gol bez wyraźnej przewagi któreś z drużyn. Sytuacja zmieniła się podczas ostatnich 120 sekund gdy trafienia Dujshebaeva dały prowadzenie Polskiej drużynie 16:14. Trener Barcelony postanowił jeszcze wziąć czas ale nic się nie zmieniło jeśli chodzi o końcowy wynik pierwszej połowy.

Gracze Barcelony już na samym początku drugiej połowy odrobili straty i ponownie doprowadzili do remisu 18:18. Po bramce niezwykle dziś skutecznego Frade gracze z Katalonii wyszli na prowadzenie w meczu o 3 miejsce. Niestety od tego momentu przewaga rywali tylko się powiększała w 45 minucie spotkania Barcelona prowadziła już 22:26. Zryw mistrzów Polski niestety nie nastąpił, co prawda było zbliżenie się do dwóch bramek straty (25:27) ale chwilę później było już (25:29). Kielczanie walczyli ale na więcej dziś ich nie było stać, brakowało skutecznych obron bramkarzy i pomysłu na pokonanie niezwykle szczelnej obrony rywali. Ostatecznie Industria Kielce przegrała 30:33 i zostanie sklasyfikowana na czwartym miejscu rozgrywek IHF Super Globe. W wielkim finale zmierzą się ze sobą dwaj przedstawiciele Bundesligi Fuechse Berlin i SC Magdeburg.

Industria Kielce – FC Barcelona 30:33 (16:14)

Industria Kielce: Wolff 13/44, Wałach, Błażejewski – Olejniczak, Wiaderny 2, Sićko 6, A. Dujshebaev 3, Tournat 4, Karacić 2, D. Dujshebaev 5, Thrastarson 3, Paczkowski 1, Gębala Cz, Karalek 2, Nahi 1.

FC Barcelona: Perez de Vargas 14/44, Nielsen – Valera 2, Carlsbogard 4, Mem 8, Arino 1, Wanne 3, Janc 4, Gomez 2, Thiagus Petrus, D. Cikusa, Langaro 2, Richardson 3, Frade 3, P. Cikusa, Moreno 1.