Młodzieżowa reprezentacja Polski mierzyła się dzisiaj w Łodzi z drużyną Izraela. Biało-czerwoni przed tym starciem mieli na koncie 9 punktów po 3 meczach. Izraelczycy rozegrali do tej pory tylko jedno spotkanie, przegrali 0:1 z Bułgarią.

Polacy rozpoczęli spotkanie od nieśmiałych ataków, które nie powodowały zagrożenia pod bramką rywali. Zawodnicy gości starali się od samego początku meczu wysokim pressingiem atakować polskich graczy. Pierwszą groźną akcję biało-czerwoni przeprowadzili w 15 minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Kamiński, ale jednak piłka po jego uderzeniu wpadła prosto w ręce golkipera gości. Kamiński próbował ponownie 25 minucie, jednak ponownie górą był bramkarz Izraela. W 33 minucie faulowany w polu karnym przez bramkarza gości był Dominik Marczuk. Sędzia po dłuższej konsultacji z arbitrem liniowym zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla reprezentacji Polski. Do piłki podszedł Michał Rakoczy i… przegrał pojedynek z Nivem Eliasim, który wyczuł jego intencje i obronił rzut karny gracza Cracovii. Było to ostatnie warte odnotowania wydarzenie pierwszej części meczu, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część spotkania rozpoczęła się od groźnej akcji Marchwińskiego, strzał młodego pomocnika minął jednak nieznacznie bramkę Izraela. Po niecałym kwadransie drugiej połowy Polakom udało się w końcu wyjść na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Miłosz Matysik, zawodnik Jagiellonii oddał mocne uderzenie i otworzył wynik spotkania w Łodzi. Goście próbowali szybko odpowiedzieć, ale strzał Mizrachiego obronił Tobiasz. W 73 minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Michał Rakoczy. Uderzenie gracza Cracovii wybronił jednak Niv Eliasi. Dziewięć minut później na szczęście było już 2:0 dla Polski. Tomasz Pieńko w indywidualnej akcji przebiegł pół boiska, a następnie podał do Szymona Włodarczyka, a ten wpakował futbolówkę do pustej bramki. W ostatniej akcji meczu Izrael, a dokładniej Ran Binyamin zdobył bramkę kontaktową. Chwilę po wznowieniu gry sędzia zakończył jednak spotkanie i Polacy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w eliminacjach.

Polacy kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy zagrają 21.11, ich rywalem będzie reprezentacja Niemiec.

Polska – Izrael 2:1 (59′ M. Matysik, 82′ S. Włodarczyk ; 90+ R. Binyamin)