Młodzieżowa reprezentacja Polski poniosła swoją pierwszą porażkę w eliminacjach Mistrzostw Europy U21. Dziś Polacy w Essen ulegli Niemcom 1:3 i spadli na drugie miejsce w grupie!

Polacy do spotkania w Essen podchodzili jako liderzy grupy eliminacyjnej. Nasza reprezentacja z kompletem zwycięstw i 12 punktami na koncie prowadziła. Na drugim miejscu byli nasi zachodni sąsiedzi z 9 punktami i jednym meczem rozegranym mniej. Podopieczni Adama Majewskiego zostali wzmocnieni graczami powołanymi do pierwszej reprezentacji: Patrykiem Pedą i Mateuszem Łęgowskim. Dodatkowo od początku zgrupowania dostępny był zwykle grający w kadrze “A” Jakub Kamiński.

Opis spotkania:

Lepiej w mecz od początku weszli Niemcy, którzy mogli objąć prowadzenie już w 14 minucie za sprawą Ansgara Knauffa, ale jego uderzenie sparował Kacper Tobiasz. Polacy zaczęli przejmować inicjatywę nad spotkaniem w drugim kwadransie gry. Strzał Dominika Marczuka z 23 minuty obronił Noah Atubolu. Nasza reprezentacja objęła prowadzenie minutę później po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry. Po wrzutce Michała Rakoczego z rożnego piłkę w siatce umieścił Ariel Mosór. Polacy powinni podwyższyć prowadzenie w 36 minucie. Kapitalnym rajdem przez ponad połowę boiska popisał się Mateusz Łęgowski, ale niestety środkowy pomocnik nie wycofał piłki do niepilnowanego Kajetana Szmyta i zaprzepaścił szansę biało-czerwonych. W ostatniej akcji pierwszej połowy Kacper Kozłowski dobrze odnalazł Szmyta, ale strzał pomocnika Warty Poznań minął bramkę. To była bardzo dobra połowa naszego zespołu, gdzie Niemcy od 15 minuty spotkania nam nie zagrażali. Żal, że prowadziliśmy tylko jedną bramką.

Niemcy wyszli zdecydowanie bardziej zmobilizowani na drugą część gry. Akcje naszych zachodnich sąsiadów z każdą minutą były coraz groźniejsze. Nasi rywale niezbyt długo czekali na wyrównanie, doprowadzili do niego w 56 minucie. Strzał Moukoko został zablokowany, ale do odbitej piłki w naszym polu dopadł Eric Martel i pokonał Kacpra Tobiasza. Polacy mogli odpowiedzieć 5 minut później, gdy z wolnego dokładnie dośrodkował Michał Rakoczy. Niestety strzał głową Ariela Mosóra okazał się niecelny. Zaraz po wejściu na boisko na listę strzelców mógł się wpisać Rocco Reitz, ale kolejny raz dobrą interwencją popisał się Kacper Tobiasz. Nasi rywale objęli prowadzenie w 80 minucie spotkania. Nick Woltemade odnalazł się w naszym polu karnym i pokonał polskiego bramkarza. 3 minuty później Merlin Röhl precyzyjnie uderzył w kierunku dalszego słupka i podwyższył prowadzenie rywali, odbierając nam nadzieje na dobry wynik. Więcej dogodnych okazji nie było i w niemieckim Essen ponieśliśmy porażkę dwiema bramkami.

Kolejnym rywalem polskiej reprezentacji będzie Izrael. W marcowym spotkaniu postaramy się umocnić naszą pozycję w tabeli. Nowym liderem naszej grupy z 12 punktami i kompletem zwycięstw została reprezentacja Niemiec.

57′ Martel, 80′ Woltemade, 83′ Rohl – 24′ Mosór

Niemcy: Atubolu – Morgalla (80′ Thielmann) – Kleine-Bekel – Dardai – Brown – Beier (46′ Woltemade) – Martel – Rohl – Gruda – Knauff (65′ Reitz) – Moukoko (68′ Lemperle)

Polska: Tobiasz – Bejger – Peda – Mosór – Kamiński (87′ Lukoszek) – Łęgowski – Kozłowski (87′ Marchwiński) – Marczuk (73′ Pyrka) – Szmyt – Rakoczy (64′ Pieńko) – Szymczak (64′ Włodarczyk)