Po wczorajszych bardzo dobrych występach Damiana Żurka oraz Magdaleny Czyszczoń, którzy otarli się o podium wśród seniorów, dziś do głosu doszli juniorzy. Wiktoria Dąbrowska stanęła na najniższym stopniu podium we włoskim Collalbo. Brąz wśród neo-seniorów zdobyła również Magdalena Smędzik.

Najniższy stopień podium dla Dąbrowskiej!

Sobotnie wieści z lodowych torów rozpoczęły się od fantastycznej informacji o podium Wiktorii Dąbrowskiej. Polka w ramach PŚ juniorów w Collabo mierzyła się z dystansem 1000 m i zaprezentowała się świetnie! Pokonanie trasy w 1:21.86 przełożyło się na trzeci rezultat dnia oraz brązowy medal. Zwyciężczynią została Meike Veen (Niderlandy), zaś srebro wywalczyła Rio Kawahara (Japonia).  W tej konkurencji startowały jeszcze trzy polskie łyżwiarki, które zajęły odpowiednio miejsca:

• 11. Zofia Braun (1:23.15)
  • 13. Hanna Mazur (1:23.83 )
  • 26. Iga Smejda (1:26.05).

Brąz także dla Smędzik!

W ślady młodszej koleżanki chwilę później poszła Magdalena Smędzik. Biało-Czerwona, startująca w kategorii neo-senior przejechała dystans 1000 m w 1.23:20, co również przełożyło się na najniższy stopień podium. Walkę o zwycięstwo rozstrzygnęły między sobą reprezentantki Kazachstanu. Najszybsza okazała się Inessa Shumekova, zaś tuż za nią była Arina Ilyaschenko. Warto podkreślić, że zarówno Dąbrowska, jak i Smędzik zajmują aktualnie trzecie miejsca w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata. W sobotę z dobrej strony pokazał się także Maksymilian Rzepka (1000 m neo-senior), który stracił zaledwie 12 setnych sekundy do podium i zakończył zmagania na 5. lokacie (1:14.58). W czołowej dziesiątce, na ósmym miejscu znalazł się też Wojciech Gutkowski (1:16.01). Na piątej pozycji dzisiejsze zawody zamknęła również juniorska sztafeta mix (3:08.14).

Wyniki pozostałych juniorów i młodzieżowców we Włoszech przedstawiamy poniżej.

• 13. Wojciech Gutkowski (4:06.24)

Damian Żurek w czołowej dziesiątce zmagań w Stavanger!

Sukcesy młodych reprezentantek Polski zdominowały dzisiejsze wieści z lodowych aren, jednak nie możemy zapomnieć o drugiej odsłonie trwającego w Stavanger (Norwegia) seniorskiego Pucharu  Świata. W dywizji A. Biało-Czerwoni startowali na dystansie 500 m panów. Najlepiej z Polaków spisał się Damian Żurek, który z rezultatem 35.09 zajął siódme miejsce. Słabiej poszło Markowi Kani (16 lokata) i Piotrowi Michalskiemu (19 pozycja). Rywalizację wygrał Wataru Morishige z Japonii (34.65), dla którego było to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Srebro wywalczył Tingyu Gao (Chiny), zaś brąz Tatsuya Shinhama (Japonia).  W dywizji B na tym samym dystansie 19 był Jakub Piotrowski (36.23).