Po ostatnim remisie z Finlandią biało-czerwoni pojechali do Podgoricy, zmierzyć się z reprezentacją Czarnogóry u-21.

Pierwszej połowy spotkania Polacy nie zaczęli zbyt dobrze, bo już w 6 minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Janjić. Prowadzenie gospodarzy jednak nie trwało długo, bo 7 minut później stan meczu wyrównał Szymon Włodarczyk, dla którego była to już druga bramka na obecnym zgrupowaniu. Po bardzo intensywnym początku, doczekaliśmy się zwolnienia tempa z obu stron i przejścia do gry pozycyjnej. Obie reprezentacje starały się znaleźć swoją okazję do objęcia prowadzenia jeszcze w końcówce pierwszej połowy, ale ostatecznie piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część spotkania zaczęła się bardzo spokojnie. Polacy dominowali grę i starali się stworzyć sobie szansę do zdobycia bramki. Udało się to dopiero w 79 minucie, w której po raz kolejny piłkę w siatce umieścił Szymon Włodarczyk. Końcówka meczu podobnie jak większość spotkania przebiegała pod dyktando Polaków. Biało-czerwoni utrzymali prowadzenie i spokojnie dowieźli je do ostatniego gwizdka.

Następny mecz kadry u-21 obejrzymy 8 września, w którym Polska zmierzy się z Kosowem w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2023.

CZARNOGÓRA 1:2 POLSKA