Ostatni dzień Pucharu Świata w Stavanger przyniósł kibicom z Polski duże emocje. Sztafeta sprinterska mężczyzn z Norwegii wróci z medalami! Dobre rezultaty uzyskała również drużyna sprinterek i Andżelika Wójcik na 500m.

Sztafeta sprinterska mężczyzn w składzie: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zakończyła zmagania w Norwegii na 3 miejscu! Polacy na pudle znaleźli się razem z Norwegami i Amerykanami. Polacy prowadzili po pierwszej znakomitej zmianie Marka Kani, kolejne niestety nie były tak udane i biało-czerwoni spadli na trzecią lokatę. Wygrali gospodarze, a na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z USA.

Wyniki sztafet sprinterskich mężczyzn:

1. Norwegia

2. USA +0.19

3. Polska +0.69

4. Chiny +1.33

5. Kanada +2.29

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasza sztafeta plasuje się na 3 miejscu ze 142 punktami. Prowadzi reprezentacja USA, która w pierwszych trzech zawodach zgromadziła 162 punkty.

Polskie sprinterki pozazdrościły męskiej drużynie i również chciały skończyć zawody na podium. Nasza reprezentacja startowała w ostatniej parze i do końca walczyła o wysoką lokatę. Polki wystąpiły w składzie: Andżelika Wójcik, Martyna Baran, Karolina Bosiek. Po pierwszej zmianie Wójcik nasze dziewczyny były na prowadzeniu, niestety słabsza zmiana i błędy Martyny Baran spowodowały spadnięcie Polek poza podium. Niestety nie zmieniła już tego solidna postawa Karoliny Bosiek. Nasze zawodniczki uplasowały się tuż za podium, tracąc do brązowych medalistek grubo ponad sekundę.

Wyniki  sztafet sprinterskich kobiet:

1. USA

2. Holandia +0.25

3. Kanada +0.42

4. Polska +1.79

5. Kazachstan +1.91

Nasze sprinterki zajmują w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata drugą pozycję ze 145 punktami na koncie. Prowadzą Holenderki, które w pierwszych trzech startach zgromadziły 174 punkty.

Dobrze zaprezentowała się na 500m Andżelika Wójcik. Widać, że nasza zawodniczka powoli wraca do formy i w dalszych częściach PŚ powinna częściej zajmować miejsca w czołówce. Dzisiaj Wójcik zajęła dobrą 10 lokatę, na 17 miejscu uplasowała się Karolina Bosiek.

Martyna Baran wystąpiła na tym dystansie w dywizji B. Polka zajęła 2 miejsce, poprawiając rekord życiowy!

Wyniki na 500m kobiet:

1. Min-Sun Kim (Korea Południowa)

2. Erin Jackson (USA) +0.02

3. Femke Kok (Holandia) +0.28

…..

10. Andżelika Wójcik +0.86

17. Karolina Bosiek +1.09

Dodatkowo wystąpiła dziś Magdalena Czyszczoń na 5000m. Nasza zawodniczka zajęła 10 miejsce. Marcin Bachanek zajął 14 miejsce w dywizji B na dystansie 1500m.

Za tydzień najlepsi panczeniści świata przeniosą się do Polski, gdzie przed naszą publicznością w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują swoje umiejętności. Liczymy, że domowy tor oraz gorąca atmosfera polskich kibiców pociągnie naszych łyżwiarzy do świetnych wyników!