W pierwszym dniu 12. edycji AMP Futbol Cup reprezentacja Polski odniosła dwa zwycięstwa. Najpierw w spotkaniu inauguracyjnym pokonała 2:0 Stany Zjednoczone. Kilka godzin później takim samym wynikiem zakończył się mecz Polski z Japończykami.

W spotkaniu inauguracyjnym 12. edycji AMP Futbol Cup podopieczni Dmytro Kameko zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi, dla których był to debiut w tym turnieju. Polacy pokonali ich 3:1 zarówno podczas ostatnich mistrzostw świata, jak i na mundialu w 2014 roku.

Polska lepsza od USA

Biało-Czerwoni bardzo szybko rozpoczęli strzelanie na stadionie Hutnika Warszawa. Już w 5 minucie drogę do bramki znalazł Krzysztof Wrona. Ku zdziwieniu kibiców w dalszych fragmentach pierwszej części gry to Stany Zjednoczone tworzyły sobie korzystniejsze okazje na zdobycie gola. Pomimo nacisku ze strony Amerykanów, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa odbywała się pod dyktando naszych zawodników, którzy podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Kożucha. Tym samym Polska po bardzo ciężkim i wymagającym spotkaniu pokonała drużynę z Ameryki Północnej 2:0.

W drugim sobotnim spotkaniu Biało-Czerwoni zmierzyli się z Japończykami, którzy kilka godzin wcześniej zremisowali 1:1 z Kostaryką.

Japonia pokonana

Od samego początku Polacy urządzili sobie szturm na bramkę rywali. Jednak długimi fragmentami brakowało skuteczności. Po pewnym czasie mecz się bardziej wyrównał, a Japonia zaczynała coraz to śmielej atakować. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy padł gol otwierający. Kropkę nad “i” Polacy postawili w drugiej części spotkania, wygrywając z zespołem z Azji 2:0, kończąc pierwszy dzień zmagań bez porażki.

Jutro nasza kadra o godzinie 11:00 zmierzy się z Kostaryką, a o 20:00 w hitowym starciu podejmie reprezentację Anglii.