Koszykarki Arki Gdynia oraz Gorzowa Wielkopolskiego wygrały dzisiejsze mecze w EuroCupie. Zespół z Gdyni jest liderem tabeli, natomiast gorzowianki mają już zapewniony awans do fazy pucharowej!

Arka rozpoczęła mecz na własnym boisku z La Roche od remisu 16:16 w pierwszej kwarcie. Kolejna część meczu to już dominacja gospodyń, dzięki czemu do przerwy polska drużyna wysoko prowadziła, bo aż 40:29. Trzecia kwarta potwierdziła formę gdynianek i doprowadziła do podwyższenia prowadzenia. Ostatnie minuty meczu były już spokojne, Arka Gdynia wygrała 86:61 i zanotowała awans na pozycję lidera tabeli! Mimo to nie może być jeszcze pewna awansu do fazy pucharowej. Liderką zespołu z Gdyni była Amerykanka Rennia Davis, zdobywczyni 24 punktów, 13 zbiórek i 2 asyst.

VBW Arka Gdynia – La Roche Vandee Basket 86:61 (16:16, 24:13, 26:10, 20:22)

Arka: Davis 24(13zb), Kastanek 14, Miskiniene 13(9zb,5as), Podgórna 13, Wrzesiński 9(13as), Borkowska 7(6zb), Szymkiewicz 2, Żytkowska 2, Puter 2

Dużo więcej działo się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy AZS AJP podejmował Piestanskie Cajky. Mimo że polski zespół był zdecydowanym faworytem to na boisku trwała zacięta walka praktycznie przez cały mecz. Pierwszą kwartę wygrały gospodynie, a podwyższając prowadzenie jeszcze przed przerwą wydawać się mogło, że zapewniły sobie spokojną drugą połowę (45:33). Nic bardziej mylnego. Słowaczki nie zamierzamy się poddawać i odrobiły część strat po trzeciej kwarcie. Gorzowianki znów odskoczyły na 11 punktów, ale końcówka i tak była nerwowa. Chwilę przed końcem na tablicy wyników widniał remis. Na szczęście polska drużyna jako ostatnia trafiła do kosza i wygrała mecz 83:81. To zwycięstwo zapewniło gorzowiankom awans do 1/16 finału EuroCupu!

InvestInTheWest Enea Gorzów – Piestanske Cajky 83:81 (21:15, 24:18, 18:24, 20:24)

Gorzów: Bibby 33 (8zb), Jakubiuk 15 (8zb), Tsineke 12 (8as, 6zb), Wentzel 12 (5as), Lebiecka 6, Śmiałek 3, Pszczolarska 2

Zdecydowanie w najgorszej sytuacji jest Zagłębie Sosnowiec, które ma na koncie same porażki. Dziś sosnowiczanki przegrały 70:81 z Lattes Montpellier i z 3 punktami plasują się na ostatnim miejscu w grupie D. Ostatnie spotkanie rozegrają z drużyną Gernika Bizkaia.

MB Zagłębie Sosnowiec – Lattes Montpellier 70:81 (11:19, 19:18, 19:21, 21:23)