Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w swoim pierwszym meczu w tegorocznej edycji turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Polak i Monakijczyk musieli uznać dzisiaj wyższość rozstawionych z “7” Wesley’a Koolhofa i Nikoli Mektica, którzy okazali się lepsi po dwugodzinnym pojedynku.

Mecz lepiej rozpoczęli Zieliński i Nys, którzy już w drugim gemie spotkania przełamali rywali i wyszli na prowadzenie 2:0. Koolhof i Mektić jednak szybko odrobili straty i wyrównali na 2:2. Kolejną dwugemową przewagę po raz kolejny osiągnęli Polak i Monakijczyk w szóstym gemie meczu. Wydawało się, że mają oni tego seta pod kontrolą. Przy stanie 5:3 mieli pierwszą piłkę setową. Kolejne trzy pojawiły się, gdy na tablicy wyników było 5:4. Jednak Zieliński i Nys nie byli w stanie ich wykorzystać. Dodało to pewności rywalom, którzy odrobili stratę przełamania, a przy stanie 5:5 wygrali gema przy podaniu polsko-monakijskiej pary. Koolhof i Mektić mieli później trzy piłki setowe przy swoim serwisie. Skorzystali z pierwszej i zamknęli partię wynikiem 7:5.

Drugi set miał podobny początek do pierwszego. Tylko, że tym razem to Holender i Chorwat prowadzili 2:0 z przewagą przełamania. W szóstym gemie Zieliński i Nys odrobili stratę i wyrównali na 3:3. Następnie obie pary wygrywały dość pewnie swoje podania, nie dając rywalom szans na przełamanie. Przy stanie 6:5 dla Polaka i Monakijczyka, pojawiły się piłki setowe przy serwisie przeciwników. Tym razem Zieliński i Nys wykorzystali okazję i przełamując Koolhofa i Mektica wygrali też drugiego seta 7:5.

O losach awansu do 1/8 finału rozstrzygnął więc super tie-break. W nim pary grały bardzo wyrównany tenis do stanu 4:4. Wtedy to dwupunktową przewagę zdobyli Holender oraz Chorwat. Polak i Monakijczyk zdołali jednak jeszcze wyrównać na 6:6, ale chwilę później od stanu 7:6 dla Zielińskiego i Nysa, to Koolhof i Mektić wygrali trzy punkty z rzędu i zakończyli super tie-breaka wynikiem 10:7.