Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Estoril. Polak pokonał dziś Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza 7:6, 6:4. To jego pierwszy półfinał na kortach ziemnych!

Mimo że Llamas Ruiz w rankingu ATP zajmuje odległe, 152 miejsce to spotkanie nie należało do najłatwiejszych. W pierwszej partii Polak długo nie mógł wywalczyć break pointa, w przeciwieństwie do Hiszpana. Szczególnie blisko utraty podania przez Hurkacza było w gemie nr 3, ale ostatecznie Hubert zdołał się wybronić. Kolejne gemy przebiegały pod dyktando serwujących i w ten sposób zrobiło się 5:5. Następnie jedną, niewykorzystaną okazję na przełamanie miał Ruiz, a w 12 gemie piłkę setową Hubert Hurkacz. Przełamań jednak nie zobaczyliśmy i o losach seta decydował tie-break. Początek był wyrównany, ale gdy Polak wygrał 2 punkty przy serwisie Hiszpana prowadzenie wzrosło na 5:2. Rywal nie rezygnował, a wynik zmienił się na 5:4. Na szczęście później znów to Hurkacz był lepszy i zakończył partię wynikiem 7:4 w tie-breaku.

Drugi set rozpoczął się dość podobnie jak pierwszy. Znów w początkowej fazie partii Llamas Ruiz miał okazję na przełamanie i znów jej nie wykorzystał. Później przez dłuższy czas takich okazji nie było, a obaj tenisiści zgodnie wygrywali własne podania. Taki stan rzeczy miał miejsce do wyniku 4:4. Wtedy Hubert Hurkacz wziął sprawy w swoje ręce i mając dwa break pointy wykorzystał już pierwszego z nich po znakomitej akcji! Polakowi wystarczyło już tylko wygrać swój gem serwisowy. Hurkacz wywalczył w nim sobie dwa meczbole. Pierwszą piłkę meczową Hiszpan wybronił, dzięki returnowi, ale w kolejnej akcji był bez szans. Hubert Hurkacz to pierwszy tenisista od czasów Łukasza Kubota, który awansował do półfinału turnieju na nawierzchni ziemnej! Jego kolejny rywal nie jest jeszcze znany. Będzie nim zwycięzca meczu Cristian Marin – Nuno Borges.