Hubert Hurkacz w meczu o finał turnieju w ATP zmierzył się z Francuzem- Ugo Humbertem (ATP 28). Zawodnicy mierzyli się do tej pory ze sobą tylko raz. Miało to miejsce w ubiegłym roku podczas turnieju w Halle, Hurkacz zwyciężył 2:0.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanego gema, który padł łupem Francuza. Kolejny gem wygrał ze spokojem Hubert Hurkacz. Emocje rozpoczęły się w 4 gemie, przy wyniku 2:1 dla Francuza. Hubert musiał bronić wtedy dwóch break pointów, na szczęście udało mu się to i doprowadził do wyniku 2:2. Kluczowym momentem pierwszej partii okazał się gem numer 5. Wtedy to przed szansą na przełamanie rywala stanął Polak. Hubert na szczęście wykorzystał swoją okazję i wyszedł na prowadzenie, które po kolejnym gemie powiększył do wyniku 4:2. Francuz nie był w stanie zagrozić Hubertowi przy jego zagrywkach. W kolejnych dwóch gemach serwisowych Polaka, Humbert ugrał tylko 2 punkty. Polak zwyciężył pierwszą partię 6:4.

Drugi set rozpoczął się od szansy na przełamanie Humberta. Hurkacz niestety nie wykorzystał swojej szansy i to Francuz wyszedł na prowadzenie 1:0. Kolejne dwa gemy nie przyniosły żadnych przełamań, ale niestety w 4 gemie tego seta podanie Huberta zostało przełamane i Francuz wyszedł na prowadzenie 3:1. Następnie Humbert przy swoim podaniu podwyższył wynik na 4:1. Niestety, Hurkacz nie był w stanie odrobić strat do rywala w tym secie. Przez co, Humbert zwyciężył tą partię 6:3.

Ostatnia partia tego meczu była bardzo wyrównana. Obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania. Taki stan rzeczy trwał do stanu 4:3 dla Huberta. Wtedy to Hurkaczowi udało się przełamać Francuza, dzięki czemu prowadził już 5:3 i serwował na mecz. Niestety Francuzowi udało się przełamać podanie Polaka, przez co doprowadził do stanu 5:4.  Następnie po zaciętym gemie Humbert doprowadził do remisu 5:5. W dwóch kolejnych gemach nie nastąpiło żadne przełamanie i o losach tego meczu zadecydował tie-break. Tie-break lepiej rozegrał Hubert, który wygrał go 7:5.

W finale Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą spotkania H. Rune/F. Auger- Aliassime.

H. Hurkacz- U. Humbert 6:4, 3:6, 7(7): 6(5)