Hubert Hurkacz z dużym prawdopodobieństwem w czwartek rozegra swój mecz w turnieju ATP Finals. Możliwe jest to dzięki kontuzji jakiej doznał Grek Stefanos Tsitsipas.

Czy taki scenariusz jest możliwy? Jak najbardziej od początku turnieju Grek narzekał na urazy a w dzisiejszym drugim spotkaniu grupowym z Duńczykiem Rune rozegrał tylko 3 gemy i skreczował. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia wycofania Tsitsipasa z turnieju ale wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Wtedy do gry wchodzi pierwszy rezerwowy jakim jest Hubert Hurkacz. Szkoda tylko, że Polak już dziś nie mógł się zmierzyć z Duńczykiem Rune czym stracił szansę na wyjście z grupy. Wrocławianin jeśli oficjalnie zastąpi Greka to przejmie jego negatywny bilans spotkań.

Dziś Hubert Hurkacz zagrał mecz pokazowy z Amerykaninem Taylorem Fritzem ewentualny czwartkowy mecz w turnieju głównym to starcie Polaka z liderem światowego rankingu Novakiem Djokoviciem. Nasz zawodnik z Serbem ma skrajnie niekorzystny bilans starć ponieważ Hurkacz za każdym razem schodził z kortu pokonany.