W pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open para Jan Zieliński/Hugo Nys zmierzyła się z indyjsko/brazylijskim duetem Y. Bhambri/M. Demoliner.

Mecz rozpoczął się od pewnie wygranego gema przez Zielińskiego i Nysa. Polsko/monakijski duet przy swoich pierwszych dwóch podaniach nie stracił nawet punktu. Kluczowym w pierwszym secie okazał się gem numer 6, kiedy to polsko/monakijska para przełamała podanie rywali i wyszła na prowadzenie 4:2. Zieliński i Nys następnie powiększyli przewagę przy swoim serwisie. W ósmym gemie, przy podaniu rywali, mieli dwukrotnie szansę, aby przełamać ich podanie i zwyciężyć seta. Niestety rywale wybronili się z opresji i wygrali tego gema. W dziewiątym gemie, jednak już byli bez szans. Zieliński i Nys wykorzystali trzecią piłkę setową i zwyciężyli pierwszą partię 6:3.

Drugi set rozpoczął się od trzech gemów wygranych do “0” przez zagrywające pary. Po tej ciekawej rozgrywce prowadzili Bhambri/Demoliner 2:1. Kolejne gemy również nie przynosiły przełamań, obie pary bardzo pewnie wygrywały przy swoich podaniach. Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami tie-breaka, Zieliński i Nys przełamali podanie swoich rywali i wyszli na prowadzenie 6:5. Następnie przy swoim serwisie nie oddali rywalom nawet punktu i pewnie zwyciężyli drugą partię 7:5.

Zieliński i Nys zmierzą się w kolejnej rundzie z parą Laso Djere/Marc- Andrea Huesler.

J. Zieliński/H. Nys- Y. Bhambri/M. Demoliner 6:3, 7:5

Zieliński występował w Nowym Jorku również w mikście, razem z Ukrainką Ludmyłą Kiczenok, ale odpadli w 1. rundzie po porażce z parą Z. Yang/K. Krawietz 6:2, 1:6, 10:5.