Tenisiści Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali swój drugi turniej w tym sezonie! Polak i Monakijczyk w wielkim finale pokonali 2:0 parę Constantin Frantzen/Hendrik Jebens.

Zieliński i Nys od samego początku byli faworytami turnieju ATP 250 w Metz. Ten z każdym miesiącem bardziej doświadczony duet we francuskim turnieju był rozstawiony z numerem pierwszym. Rywalami naszego duetu w finale był niemiecki debel Constantin Frantzen/Hendrik Jebens.

Opis spotkania:

Początek finałowego meczu był bardzo wyrównany. Żaden z duetów nie miał większych szans na przełamanie rywali i mieliśmy wynik 2:2 na tablicy wyników. Następnie to duet naszych zachodnich sąsiadów nie wykorzystał dwóch piłek na przełamanie Polaka i reprezentanta Monako. Mniej więcej w połowie seta był remis 4:4. Sytuacja zmieniła się w następnym gemie, gdy najwyżej rozstawiony duet w turnieju przełamał rywali i objął prowadzenie 5:4. Zieliński i Nys gem serwisowy na wygranie seta rozegrali bardzo dobrze i wykorzystali już pierwszą piłkę meczową, seta wygrywając 6:4 i znacznie przybliżając się do tytułu.

Druga partia spotkania od razu zaczęła się od przełamania niemieckich finalistów, a następnie wygranie gema przez faworytów i prowadzenia 2:0. Polak i Monakijczyk spokojnie już mogli kontrolować spotkanie i zmierzać po swój drugi tytuł. Debel rozstawiony z jedynką spokojnie prowadził w tym spotkaniu, w połowie seta mając przewagę 4:2. Końcówka spotkania była dość spokojna. Zieliński i Nys nie dali Niemcom okazji do przełamań i wygrali gema na “sucho”, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Polak i jego partner wygrali seta 6:4, a całe spotkanie 2:0.

Droga Zielińskiego i Nysa do tytułu:

1 runda: Zieliński/Nys – Sander Arends/Miguel Angel Reyes-Varela 2:0 (6:3, 6:7, 10:1)

ćwierćfinał: Zieliński/Nys – walkower

półfinał: Zieliński/Nys – Sadio Doumbia/Fabien Reboul 2:1 (6:7, 6:2, 10:2)

finał: Zieliński/Nys – Constantin Frantzen/Hendrik Jebens 2:0 (6:4, 6:4)

Dla Zielińskiego i Nysa to drugi tytuł w tym sezonie, wcześniej na wiosnę wygrali ATP Masters 1000 w Rzymie.