Jan Zieliński i Hugo Nys odpadają z turnieju ATP 500 w Halle na etapie ćwierćfinałów! Polsko-monakijska para po super-tiebreaku niestety uległa Yannickowi Hanfmannowi i Dominikowi Koepferowi z Niemiec.

W mecz lepiej weszli reprezentanci Niemiec, którzy już w pierwszym gemie uzyskali przełamanie. Dopiero po sześciu gemach Polak i Monakijczyk odrobili straty. Przy prowadzeniu 5:4 Zieliński i Nys byli blisko wygrania seta, ale nie udało im się przełamać rywali. O losach tej partii decydował tie-break, w którym rywal szybko odskoczyli (6:2). Choć udało się obronić dwie piłki setowe, chwilę później Hanfmann i Koepfer w końcu byli skuteczni i wyszli na prowadzenie w całym meczu (7:4).

Kolejnego seta lepiej zaczęła para z reprezentantem naszego kraju, która szybko wyszła na prowadzenie (3:1). Rywale z Niemiec jak się okazało później nie byli już w stanie odrobić tej straty. Przy stanie 5:3 rywale mogli zdobyć gema kontaktowego, ale Zieliński i Nys ich przełamali i wyrównali stan spotkania.

W super-tiebreaku rywalizacja była wyrównana podobnie jak w pierwszym secie. Choć przeciwnicy prowadzili już 6-2, Polak i tenisista z Monako zanotowali 4-punktową serię i przegrywali już tylko 7-8. Niestety rywale nie stracili przewagi i chwilę później po drugiej próbie wykorzystali piłkę meczową (10:8).

Yannick Hanfmann / Dominik Koepfer (Niemcy) – Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 7:6(4), 3:6, 10-8