Hubert Hurkacz przegrywa w finale turnieju ATP 500 w Halle! Polak po twóch tie-breakach musiał uznać wyższość Jannika Sinnera. Obaj zawodnicy startowali razem w deblu, gdzie doszli do ćwierćfinału, natomiast w grze pojedynczej spotkali się dopiero w finale.

W drodze do finału Wrocławianin pokonał Flavio Cobollego, Jamesa Duckwortha, Marcosa Girona, a ostatnio Aleksandra Zvereva. Jego dzisiejszy rywal był także niepokonany, choć za każdym razem przegrywał seta.

Mecz zaczął się od gry gem za gem, a obaj zawodnicy szli równo. Hurkacz podobnie jak zwyczaj świetnie spisywał się przy serwisie, ale jego rywal odpowiadał tym samym. Remis 6-6 oznaczał, że do rozstrzygnięcia seta potrzebna jest dogrywka. Wtedy obaj zawodnicy zaczęli popełniać błędy przy swoich zagrywkach. Przy stanie po 5, Hurkacz wyszedł na prowadzenie i miał piłkę setową, ale Włoch się obronił, a po chwili sam uzyskał przewagę, którą wykorzystał (8:10).

Dzięki objęciu prowadzenia Sinner sprawiał wrażenie na będącego w lepszej dyspozycji, lecz Hurkacz nie odstępował. Podobnie jak w pierwszym secie obaj nie mylili się przy swoich serwisach, co doprowadziło do kolejnego tie-breaka. Tym razem jednak rywalizacja rozstrzygnęła się szybciej, bo Włoch wykorzystał błędy Polaka i odskoczył na trzy punkty różnicy (2:5). Lider rankingu światowego wygrał kolejne dwie piłki i przypieczętował swoje zwycięstwo w całym turnieju.

Mimo porażki Hurkacz wskoczy na siódme miejsce w rankingu światowym, co jest jego dotychczasowym rekordem.Za dojście do finału turnieju w niemieckim Halle Polak zarobi 226 945 euro, czyli niemal milion złotych.

Hubert Hurkacz – Jannik Sinner 6:7(8), 6:7(2)