Hubert Hurkacz pokonał 2:0 (7:6, 6:4) rozstawionego z “2” Niemca Alexandra Zvereva i awansował do finału turnieju ATP w Halle.

Polak z Niemcem spotkali się na korcie po raz czwarty. Dotychczasowe trzy starcia wygrał Zverev. Ostatni ich pojedynek odbył się w styczniu w finale United Cup. Wtedy po wyrównanym meczu Hubi przegrał 7:6, 6:7, 4:6. Zważając na ranking oraz historię ich spotkań, faworytem dzisiejszego starcia również był Alexander Zverev.

Polak lepszy w tie-breaku

Mecz od pewnie wygranego gema serwisowego rozpoczął Polak. Niemiec poszedł w ślady naszego reprezentanta (jednak nie zrobił tego tak samo pewnie) i po kilku minutach było już 1:1. Zawodnicy grali “gem za gem” nie dając sobie szans na przełamanie. Jedyne okazje miał w siódmym gemie meczu Alexander Zverev. Przy serwisie Hubiego prowadził 40:15 i miał dwa break pointy z rzędu. Polak znany z dobrego serwisu wybronił się z trudnej sytuacji. Podczas gry na przewagi, Niemiec miał jeszcze dwie szanse, których również nie zdołał wykorzystać i ostatecznie gem padł łupem Hurkacza. W dalszej części seta nie oglądaliśmy już żadnych break pointów. O tym kto wygra pierwszą partię musiał więc rozstrzygnąć tie-break, który Hubert świetnie rozpoczął. Szybko wyszedł na prowadzenie, a w pewnym momencie tablica wyników wskazywała aż 5:1. Polak nie wypuścił takiej szansy z rąk i zamknął seta na swoją korzyść.

Przełamanie na początku seta zadecydowało

Drugi set zapowiadał się, podobnie jak pierwszy, bardzo wyrównanie. Jednak już w trzecim gemie byliśmy świadkami pierwszego, ale także jedynego przełamania w tym spotkaniu. Polak doprowadził do stanu równowagi przy podaniu Alexandra Zvereva i ostatecznie w grze na przewagi zdołał wywalczyć break pointa. Hubi skorzystał ze swojej jedynej okazji na przełamanie w tym meczu i wygrał gema serwisowego Niemca. Była to spora zaliczka, zważając na to jak wyrównane to było spotkanie. Do końca seta zawodnicy wygrywali pewnie swoje podania i żaden z nich nie miał więcej szans na przełamanie rywala. Oznaczało to, że po 94 minutach gry Hubert Hurkacz pokonał po raz pierwszy w karierze Alexandra Zvereva i awansował do finału turnieju ATP w Halle!

To kolejny duży sukces Polaka na niemieckich kortach trawiastych. Przypominamy bowiem, że dwa lata temu Polak zwyciężył w tym turnieju, pokonując w finale Daniiła Medvedeva.