ATP: Zieliński i Goransson odpadają z turnieju w Metz!

Jan Zieliński i Szwed Andre Goransson odpadają z turnieju we francuskim Metz już po pierwszym spotkaniu. W 1/8 finału ulegli oni 1:2 indyjskiej parze Rithvik Bollipalli / Arjun Kadhe.
Pierwszy set zaczął się lepiej dla pary Goransson-Zieliński, która przełamała w czwartym gemie (3:1). Przy stanie 5:3 Szwed i Polak prowadzili 40:15 i za drugim razem wykorzystali piłkę setową (6:3). Kolejna partia potoczyła się podobnie, ale niestety na korzyść Hindusów. Także przełamali w czwartym gemie i prowadzili w pewnym momencie już 4:1. Zieliński i jego kolega nie dali rady odrobić już strat do końca seta i tym samym rywale wyrównali (3:6).
O losach awansu do kolejnej rundy zadecydował tie-break. Polsko-szwedzka para nie odstępowała rywalom, a rywalizacja była bardzo zacięta, a od stanu 4-5 zdobyła trzy punkty z rzędu (7:5). Niestety wtedy po krótkiej przerwie punktowali już tylko Bollipalli i Kadhe, a do tego Polak i Szwed nie umieli wykorzystać własnego serwisu i odpadli z turnieju (7:10)
Podobnie jak przed kilkoma dniami w Paryżu, Jan Zieliński i Andre Goransson w Metz niestety pożegnali się z zawodami już po jednym meczu.
Jan Zieliński (Polska) / Andre Goransson (Szwecja) – Rithvik Bollipalli / Arjun Kadhe (Indie) 1:2 (6:3, 3:6, 7:10)