Kaja Ziółkowska brała udział w turnieju Yonex All England Junior Badminton Championships. Polska badmintonistka w parze z Anglikiem Jamesem Songiem sięgnęła po srebrny medal w mikście.

Yonex All England Junior Badminton Championships to zawody z cyklu Junior International Series. Do Birmingham wybrała się jedna nasza reprezentantka – Kaja Ziółkowska. Polka, dla której to pierwszy start po kontuzji rzepki, dotarła do finału miksta oraz 3 rundy w turnieju indywidualnym.

Ziółkowska i Song zostali rozstawieni w turnieju z numerem “8”. W pierwszej rundzie mieli wolny los, natomiast w drugiej pokonali Anglików: Jaxona Clarke’a i Mili Patel 2:0 (21:19, 21:13). W kolejnym pojedynku ekspresowo wyeliminowali kolejnych reprezentantów gospodarzy – parę Toby Pridmore/Danann Butler-Roche, wygrywając 2:0 (21:11, 21:9). Ćwierćfinałowy pojedynek był już trudniejszy, ale również zakończył się zwycięstwem polsko-angielskiej pary w dwóch setach – 21:19, 21:17 z Mią Fox i Samuelem Deepakiem Pulikkottilem. Po raz pierwszy trzy sety Ziółkowska i Song rozegrali w półfinale przeciwko Anglikom – Benjaminowi Horsemanowi i Lucy Brierley. Ten mecz jednak również zakończył się wygraną – 2:1 (21:11, 16:21, 21:16). Zwycięski marsz “naszego” miksta został przerwany dopiero w finale. Rozstawieni z jedynką reprezentanci Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Bharath Latheesh i Taabia Khan wygrali 2:0 (21:14, 21:7).

Kaja Ziółkowska w Birmingham występowała również w singlu, gdzie została rozstawiona z numerem “6”. Dzięki temu miała wolny los w 1 rundzie. 16-latka w swoim pierwszym meczu pewnie pokonała zawodniczkę gospodarzy – Annę Stewart 2:0 (21:13, 21:12). Niestety w kolejnym pojedynku lepsza okazała się Amerykanka Suneri Chinthalapati. Polka w pierwszym secie przegrała dopiero na przewagi, ale w drugim zdecydowanie lepsza była rywalka – 0:2 (20:22, 6:21). Chinthalapati ostatecznie sięgnęła po srebro.