Ledwie wczoraj rozpoczęły się Parastrzeleckie Mistrzostwa Europy w Rotterdamie (Holandia), a Biało-Czerwoni mają już na koncie dwa medale, w tym ten z najcenniejszego kruszcu! Po złoto sięgnęła Barbara Moskal, zaś srebro wystrzelał Marek Dobrowolski.

Srebro Dobrowolskiego okraszone rekordem Polski!

W pierwszym dniu europejskiego czempionatu medalowy worek rozwiązał Marek Dobrowolski. Nasz reprezentant znakomicie spisał się już w kwalifikacjach w konkurencji R1 (karabin pneumatyczny SH1 stojąc). Polak osiągnął w nich dający 6 lokatę rezultat 615.9. Ponadto ustanowił nowy rekord Polski i zapewnił sobie awans do finału. W kluczowej fazie strzelał jeszcze lepiej i w świetnym stylu został Wicemistrzem Europy! Złoto wywalczył Andrii Doroshenko (Ukraina), natomiast brąz trafił do Martina Blacka Joergensena (Dania).

Dublet Biało-Czerwonych w konkurencji VIS!!!

Już po czwartkowym sukcesie Dobrowolskiego polscy kibice mogli być w euforii. Jednak w piątek konkurencja VIS (karabinu pneumatycznego stojąc osób z dysfunkcją wzroku) pań zabrała ich do nieba! Najpierw do ścisłej ósemki awansowały aż trzy nasze reprezentantki (Barbara Moskal -2 , Katarzyna Orzechowska -5 oraz Barbara Matyka -8). Kilka godzin później Barbara Moskal wystrzelała złoto! W finałowym strzelaniu Polka nie miała sobie równych i prowadziła od początku do samego końca, a drugiego zawodnika pokonała o niespełna 16 punktów. Rezultat 202 oczek sprawił, że Basia po fantastycznych seriach została Mistrzynią Europy! Orzechowska zakończyła zmagania na czwartej lokacie (167.3), zaś Matyka zajęła 8 miejsce (80.8). Srebrny medal trafił do Ager Solabarriety Txakartegi (Hiszpania), zaś na najniższym stopniu podium stanął David Dulin (Francja).