Michał Bryl i Bartosz Łosiak po dwóch zwycięstwach nad parami z Austrii i Szwajcarii awansowali do turnieju głównego cyklu Beach Pro Tour rangi Elite 16 w Gstaad.

Od dzisiejszych kwalifikacji rozpoczął się turniej Elite 16 w szwajcarskim Gstaad. Na liście startowej można było dwie Biało-Czerwone duety: Michał Bryl/Bartosz Łosiak oraz Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak.

1 Runda

Brewster/Webber (USA) – Janiak/Brożyniak 2:0 (21:12, 25:23)

Aktualni Mistrzowie Polski – Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak po raz pierwszy mieli przyjemność zagrania w turnieju Beach Pro Tour rangi Elite 16. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych byli Amerykanie Brewster/Webber. Lepiej zaczęli rywale zza oceanu, którzy szybko wysforowali się na kilkupunktowe prowadzenie (11:6). Siatkarze z USA utrzymali swoje prowadzenie wygrywając premierową odsłonę meczu 21:12.

Biało-Czerwoni w druga partię weszli w zdecydowanie lepszym stylu, bowiem szybko zyskali trzy “oczka” przewagi nad rywalami (7:4). Brożyniak/Janiak przez dłuższy czas trzymali rywali na bezpieczny dystans. Niestety w drugiej części tej partii Amerykanie ze stanu 14:17 doprowadzili do remisu 18:18. Napędzeni przeciwnicy wygrali także decydujące piłki tego seta. Ostatecznie reprezentanci USA wygrali drugiego seta na przewagi 25:23.

Bryl/Łosiak – Friedl/Trummer (Austria) 2:1 (19:21, 21:16, 15:10)

Po raz pierwszy od 1.5 miesiąca zobaczyliśmy na piasku nasz najlepszy duet Michał Bryl/Bartosz Łosiak, którzy są na ostatnim etapie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Początek spotkania był bardzo wyrównany, gdzie wynik oscylował wokół remisu. Niestety ale w środkowej części pierwszej partii inicjatywę przejęli Austriacy, którzy wyszli na prowadzenie 17:12. Finalnie premierowa odsłona meczu zakończyła się zwycięstwem pary Friedl/Trummer 21:19.

W drugim secie do gry wzięli się Biało-Czerwoni, którzy błyskawicznie wypracowali sobie przewagę nad rywalami (5:0). Polacy wygrywali kolejne piłki zmierzając pewnie po zwycięstwo w drugim secie. Nie przeszkodziła nawet chwilowa przerwa w grze, bowiem po jednym z ataków Michał Bryl dostał w twarz i potrzebna była pomoc medyczna. Ostatecznie Polacy wygrali druga partię 21:16 doprowadzając do tie-breaka.

Rozpędzeni Bryl/Łosiak świetnie rozpoczęli również trzecią partię szybko zyskując trzypunktową przewagę (5:2). W kolejnych akcjach Polacy z łatwością znajdowali drogę do umieszczenia piłki w boisku. Finalnie Biało-Czerwoni wygrali spotkanie 15:10 awansując do drugiej rundy eliminacji.

2 Runda

Bryl/Łosiak – Haussener/Friedli (Szwajcaria) 2:0 (25:23, 21:11)

O awans do głównej drabinki turnieju Polakom przyszło się zmierzyć z duetem gospodarzy Haussener/Friedli. Pierwsza partia była niezwykle zacięta, gdzie przez całą jej długość oglądaliśmy grę punkt za punkt. Na szczęście decydujące akcje tej partii padły na korzyść Biało-Czerownych, którzy wygrali 25:23.

Początek drugiej również był zacięty i przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu. Na szczęście Polacy dzięki seriom punktowym najpierw wyszli na prowadzenie 11:6 żeby chwilę później powiększyć do stanu 18:7. Ostatecznie Michał Bryl i Bartosz wygrali drugą partię 21:11 awansując tym samym do turnieju głównego w Gstaad.